واکنش پلیس به ماجرای کشته شدن اسب‌های باربر

به گزارش یزدی نیوزسخنگوی نیروی انتظامی در واکنش به گزارشی در خصوص کشته شدن اسب‌های باربر در مناطق غربی کشور گفت: پلیس نسبت به اسب‌ها و حفظ جان آنان بی‌اهمیت نیست.
   سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به انتشار گزارش این خبرگزاری با عنوان «سنگفرشی از استخوان‌های نجیب» که حاوی تصاویر و فیلم‌هایی از کشته شدن اسب‌های باربر قاچاقچیان کالا، در درگیری با مرزبان غرب کشو بود، با تاکید بر اهمیت جان حیوانات برای ماموران پلیس اظهار کرد: اگرچه پلیس خود را موظف به تأمین امنیت و صیانت از جان و مال افراد جامعه می‌داند، هرگز نسبت به حیوانات و حفظ جان آنها بی‌تفاوت نبوده است.
 
سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: اما نباید فراموش کنیم که در راستای تأمین و استقرار امنیت جامعه، پلیس نباید و نمی‌تواند تهدیدات و حتی خطرهای احتمالی حداقلی را نادیده بگیرد.
 
وی افزود: چه کسی می‌تواند تضمین کند که برخی از قاچاقچیان کالا، در بارهای خود، مواد منفجره، سلاح یا مواد مخدر را به داخل کشور وارد نکنند؟ چقدر می‌توان اطمینان داشت که در منطقه پرآشوب خاور میانه، سلاح‌ها و مواد منفجره غیرقانونی در دستان معاندان و تکفیریها قرار نگیرد؟ چگونه می‌توان بر این باور بود که مواد مخدر و کالاهای غیرقانونی، سلامت اجتماعی جامعه را به خطر نمی‌اندازند؟
 
منتظرالمهدی با بیان اینکه «قاچاق کالا خواهر ناقص‌الخلقه آسیب‌های اجتماعی است و منشاء گسترش انواع مشکلات اجتماعی است» خاطرنشان کرد: ساده‌لوحانه است اگر بخواهیم بدون در نظر گرفتن این تهدیدات در کنترل مرزها، تنها به خاطر حفظ جان حیوانات باربر سختگیری نداشته باشیم و به قاچاقچیان که صدها کوله بر و حیوانات را اجیر کرده و تلاش می‌کنند تا به دور از چشم پلیس از مبادی غیررسمی به کشور وارد شوند، اجازه عبور بدهیم.
 
وی در پایان عنوان کرد: توجه به این تهدیدات احتمالی است که پلیس را وادار به پایش و کنترل مستمر و دقیق مرزهای کشور می‌کند. بدیهی است که در این پایش و کنترل، تأمین امنیت مردم در اولویت قرار دارد.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..