بهره برداری از دو پروژه بزرگ برق در استان یزد

به گزارش یزدی نیوزهمزمان با هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مهریز پروژه افزایش ظرفیت پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت مهریز به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت بر ق منطقه ای یزد در این مراسم با بیان وضعیت، عملکرد و دستاوردهای این شرکت از سال ۶۰ تاکنون گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی یزد که از طریق پنج خط ۴۰۰ کیلوولت به استان های هم جوار متصل است ، این استان به چهار راه تبادل انرژی در کشور و یکی از پایدارترین شبکه های برق کشور تبدیل شده است.
وی با اشاره به این که پست برق مهریز در سال ۱۳۶۲ با ظرفیت ۳۰ مگاوات خدمت رسانی خود را آغاز کرده است افزود: با توجه مصرف برق و استقرار صنایع در این شهرستان نیاز به تقویت و افزایش ظرفیت در سال ۸۶ ظرفیت این پست به ۶۰ مگاوات افزایش یافت.
صباغزادگان ضمن بیان این که با بهره برداری از این پروژه ظرفیت پست ۶۳کیلوولت مهریز به ۸۰ مگاوات رسید که ۳۳ درصد افزایش یافته است اظهار داشت: این پروژه با هدف پاسخگویی به رشد بار عمومی منطقه و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق شهرستان مهریز بااعتبار ۴۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد تصریح کرد: با توجه به اوج مصرف برق در تابستان با برنامه ریزی صورت گرفته موفق شدیم از خردادماه دو دستگاه ترانس با مجموع ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر وارد شبکه کنیم که باعث شد مشکل برق این شهرستان حل شود و تاکنون تابستان بدون خاموشی را در این شهرستان شاهد باشیم.
صباغزادگان ، انرژی برق را غیر قابل ذخیره دانست و گفت: صنعت برق استان به طور مداوم و ۲۴ ساعته در کل نقاط استان خدمات ارائه می دهد و تداوم و استمرار در تولید، انتقال و توزیع، صنعت برق استان یزد را به یکی از صنایع سرآمد در کشور تبدیل کرده است.
وی یکی دیگر از پروژه های بزرگ صنعت برق استان را در هفته دولت، پروژه دوبی خط ۲۳۰ کیلوولت چغارت در پست چادرملو اردکان برشمرد و گفت: این پروژه باهدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه انتقال و به منظور تامین برق پایدار منطقه با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
در پایان این مراسم از مجریان طرح حمیدرضا افتخاری و ابوالفضل انتظاری از شرکت برق منطقه ای یزد که نقش اساسی در اجرای پروژه افزایش ظرفیت پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت مهریز داشته اند با اهداء لوحی مکتوب تقدیر به عمل آمد.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..