طرح توسعه در ۲ واحد تولیدی نخ در یزد به بهره‌برداری رسید

طرح توسعه‌ در ۲ واحد تولیدی انواع نخ با حضور معاون صنایع عمومی وزارت صمت در یزد به بهره برداری رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در آیین بهره برداری از این طرح‌ها گفت: طرح توسعه سالن ذوب ریسی فاز ۲ کارخانه تولیدی انواع نخ یزد در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع با سرمایه گذاری ارزی پنج میلیون دلار و سرمایه گذاری ریالی سه هزار میلیارد ریال اجرا شده است.

محمدکاظم صادقیان افزود: ظرفیت سالانه این فاز دوم این طرح تولیدی، ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن است که برای ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است و مجموع ظرفیت تولید این واحد سالانه ۹۹ هزار تن است و در مجموع یکهزار و ۱۰۰ نفر در این واحد مشغول به کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: این واحدی تولیدی انواع نخ های پلی استر با تنوع مختلف را در سه هزار رنگ تولید و عرضه می کند که سهم قابل توجهی را در تامین نیاز واحدهای تولیدی یزد و خارج از استان را دارد.

صادقیان در خصوص دومین طرح مورد بهره برداری توضیح داد: طرح توسعه یک واحد تولید نخ های فرش ماشینی نیز در شهرک صنعتی جهان آباد میبد در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع با سرمایه گذای سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

 

صادقیان افزود: بهره برداری از این واحد برای ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده و مجموع ظرفیت تولیدی این مجموعه را به ۱۵ هزار تن در سال افزایش داده است.

وی تصریح کرد: در این واحد تولیدی ، انواع نخ مورد نیاز برای فرش های ماشینی گل برجسته با رنگ های متنوع تولید می شود.

در استان یزد سه هزار واحد صنعتی با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر فعالیت می کنند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

منبع:ایرنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..