۹۴ درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردارند

به گزارش یزدی نیوز مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به اینکه ۹۴ درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: در حال حاضربیش از ۵۵۰۰ واحد صنعتی در یزد به شبکه گاز متصل هستند.

منوچهر اقبالی با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت شهیدان رجائی و باهنر اظهار داشت: بی‌تردید در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده، تمام مسئولان و مدیران باید با تأسی از ویژگی‌های والای اخلاقی و رفتاری شهدای دولت و منش آنان، در راستای سربلندی و عزت ایران اسلامی جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با محوریت شعار امسال، گام بردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد افزود: تاکنون در استان یزد عملیات گازرسانی به ۱۹ شهر و ۲۴۳ روستا به اتمام رسیده که بر این اساس ۹۹ درصد جمعیت شهری، ۶۷ درصد جمعیت روستایی و در مجموع ۹۴ درصد جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این بیش از پنج هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی بزرگ و کوچک، دو هزار و ۱۵۰ گلخانه و ۴۸ جایگاه CNG به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند.

اقبالی با اشاره به اینکه بهاباد آخرین شهرستان استان است که به شبکه گاز متصل می‌شود، تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی شبکه داخلی شهر بهاباد، یکی از مهمترین پروژه‌هائی بود که امروز صبح به دست استاندار یزد کلنگ‌زنی شد و رسما کار گاز شهری این شهرستان شروع شد.

وی ادامه داد: آغاز خط شبکه داخلی شهری در بهاباد همزمان با خط انتقال گاز از بافق به بهاباد شروع شده که تا زمانی که کار گازرسانی به بهاباد تمام شد همراه هم علمکهای گاز این شهر روشن شود.

تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..