مردم در دولت قبل هر روز فقیرتر می‌شدند

به گزارش یزدی نیوز وزیر تعاون، کار رفاه و اجتماعی گفت: در شرایطی که زندگی مردم سخت شد دولت قبل سیاست جبرانی را پیش گرفت و مردم هر روز محتاج تر شدند اما دولت تدبیر و امید سیاست توانمند سازی را پیش گرفت.


علی ربیعی امشب در جلسه شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در دوره ای دولت را تحویل گرفتیم که ریزش نیرو آغاز شده بود و برخلاف آنکه به ازای هر درصد رشد باید ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می شد اما در کشور با پدیده رشد بدون شغل روبرو شدیم.

ربیعی ادامه داد: در این کشور پولها را به مجتمع های فولادی بردیم که یکی یکی تعطیل شدند.

وزیر تعاون ،کار رفاه و اجتماعی ضمن تاکید بر نقش مهم کشاورزی در اشتغال اذعان داشت:بخش مهمی از اشتغال ما در حوزه جهاد کشاوری است و دوستان ما در بانک کشاورزی و اداره جهاد کشاورزی نیز به این امر مهم واقف هستند.

ربیعی اضافه کرد: ما در حوزه اشتغال در حوزه های که مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی است با مهندس حجتی هفته پیش تفاهم نامه ای را امضا کردیم و حتی یک کار سه جانبه را با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی به جلو بردیم.

وی در ادامه در ارتباط با تعاونی ها گفت: باید تعاونی ها غربال گری شوند ولی برای اینکه بتوانیم از ظرفیت های تعاونی ها بخوبی استفاده کنیم به مطالعه و تحقیقات بیشتری نیاز داریم.

وزیر تعاون ،کار رفاه و اجتماعی از اضافه تخصیص ۵۰میلیارد ریال اعتبار در حوزه کارآفرینی استان خبر داد و بیان کرد:پیش تر مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال برای کارآفرینی به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده بود که در سفر هیات دولت به استان ۱۰۰ میلیارد دیگر نیز اختصاص داده شد و ما در این جلسه نیز ۵۰ میلیارد ریال دیگر اضافه می کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، ربیعی درباره گردشگری به عنوان بخشی که می تواند مشکل اشتغال را حل کند نیز گفت: باید به سمت بومگردی برویم چرا که دوره گردشگری با هتل های ۵ ستاره تمام شده است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..