استاندار یزد:

برنامه جامع اوقات فراغت در یزد تدوین شود

استاندار یزد گفت: برنامه جامع اوقات فراغت باید در استان یزد تدوین و در تمام طول سال اجرا شود.

به گزارش یزدی نیوز مهران فاطمی،  در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: فرهنگ سازی و متوجه کردن اولیای دانش آموزان باید در دستور کار قرار گیرد و خانواده‌ها هر کجا که توجیه شدند، خودشان کمال همکاری را داشته‌اند و اوقات فراغت نقش مهمی در توانمندسازی و موفقیت درسی دانش آموزان دارد.

وی ادامه داد: دستور کار اوقات فراغت بسیار مهم حائز اهمیت است و در کشور ما ۹۰ روز اوقات فراغت برای دانش آموزان وجود دارد که باید به خوبی برای آن برنامه ریزی شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: در حال حاضر در سبد خانواده‌ها، اوقات فراغت دیده نشده و خالی است و باید به گونه ای اقدام شود که امر مهم اوقات فراغت در اولویت امور خانواده ها قرار گیرد.

فاطمی ادامه داد: باید مدیریت منابع و امکانات نیز صورت گیرد و برنامه های کیفی بسیار خوبب اجرا شود تا دانش آموزان و خانواده ها برای شرکت در برنامه های تابستانه رقابت کنند و برنامه ها نیز مبتنی بر کیفیت اجرا شود.

استاندار یزد گفت: برنامه های اوقات فراغت نباید در ادامه برنامه ریزی مدرسه ای باشد و باید به گونه ای عمل شود که بازسازی روحی و انرژی سازی مجدد انجام شود.

فاطمی اظهار داشت: مهارت آموزی اکنون به‌صورت گلخانه ای انجام می شود، در گذشته مهارت آموزی در قالب کسب و کار انجام می شد و امروز باید فعالیت ها خلاقانه باشد تا دانش آموزان در محیط واقعی کسب و کار حضور یابند و در دل این مهارت نیز درآمدزایی برای آنان انجام خواهد شد که نوعی جذابیت را به همراه خواهد داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..