بسته سرمایه‌گذاری خارجی در استان یزد تدوین می‌شود

استاندار یزد به ضرورت بهره گیری از روش های نوین تامین مالی و عدم اتکای صِرف به منابع بانکی اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای مهم مورد پیگیری استان در حوزه سرمایه گذاری ورود به بازار سرمایه است.

«مهران فاطمی» در نشست سرمایه‌گذاری استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده برای برگزاری همایش بازار سرمایه در استان یزد و نیز ارائه گزارشی از آخرین وضعیت عملکرد دستگاه های اجرایی حوزه سرمایه گذاری در درگاه ملی مجوزهای کشور برگزار شد، به ضرورت بهره گیری از روش‌های نوین تامین مالی و عدم اتکای صِرف به منابع بانکی اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای مهم مورد پیگیری استان در حوزه سرمایه گذاری ورود به بازار سرمایه است.

وی در ادامه به اهمیت برگزاری همایش بازار سرمایه در استان اشاره و اضافه کرد: در کنار انجام اقدامات تبیینی، ترویجی و ارتقاء سواد مدیران نسبت به موضوعات مربوط به این حوزه، باید طرح‌هایی جهت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران اولویت بندی و مشخص شوند.

استاندار با بیان این که اقدامات مورد پیگیری در حوزه بازار بورس باید منجر به تامین مالی طرح‌های اولویت‌دار استان شود، اظهار کرد: رویدادهای سرمایه‌گذاری به صورت فصلی یا هر شش ماه یک مرتبه انجام شود.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی از ۱۶ خرداد ماه در تهران، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این نمایشگاه، یک تیم اقتصادی و کارشناسی از استان یزد جهت آشنایی با آخرین دستاوردهای این حوزه در نمایشگاه حضور یابند.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در جریان سفر رئیس جمهور به استان اشاره و بر پیگیری جدی موضوعات مربوط به آن‌ها تاکید کرد.

فاطمی همچنین اظهار کرد: مباحث مربوط به تهیه کیف سرمایه گذاری استان در مهلت زمانی مقرر و نیز تهیه و تدوین بسته سرمایه گذاری خارجی با جدیت دنبال شوند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..