تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری میهمان یزدیها

کاروان فرهنگی هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سفری هم‌زمان با دهه کرامت، مسیر حرکت هشتمین امام شیعیان جهان حضرت امام رضا(ع) در ایران را برای اجرای برنامه‌های خود برگزید.

حرکت این تماشاخانه در مسیری با عنوان «مسیر هشتم» که طول آن بیشتر از ۱۷۰۰ کیلومتر است، روز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ برابر با اولین روز دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) از شلمچه در مرز ایران و عراق آغاز شد و پس از آن کاروان تماشاخانه سیار کانون به شهرهای آبادان و بهبهان رفت.

برنامه‌های تماشاخانه سیار شامل اجرای نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا»، با طراحی و کارگردانی علی یدالهی، اجرای نقالی، پرده‌خوانی، مناجات‌خوانی، مَنقَبَت‌خوانی و… از سوی محمدرضا معجونی در بخش پرده‌های رضوی همراه با معرفی کتاب، اجرای مسابقه و سرود و پخش فیلم‌های پویانمایی برای کودکان و نوجوانان ساکنان شهرهای مسیر است.

موضوع این نمایش درباره‌ی کلاغی است که در یک شهر زندگی می‌کرد و عادت داشت اشیاء براق را بدزدد و از دزدی کردن لذت می‌برد. اما مردم این شهر از دست دزدی‌های او خسته شده بودند؛ یک روز دو تا پرنده به کلاغ می‌گویند توی یک شهری یک کوه طلا هست که از دور هم برق می‌زند برو و آن کوه را بدزد…

متن این نمایش را مهدی صفاری‌نژاد بر اساس طرحی از سعید تاجیک نوشته است و از انوش معظمی به‌عنوان شاعر، علی یدالهی طراح صحنه، بنفشه بدیعی طراح عروسک، فریبا دلیری طراح و سازنده ماسک، امیرحسین انصافی آهنگساز و علی یدالهی، شهرام مسعودی و امیر حسین انصافی به عنوان بازیگران این نمایش نام برده شده است.

براساس این گزارش کاروان تماشاخانه سیار کانون روز سوم خرداد استان خوزستان را ترک و به سوی استان فارس حرکت می‌کند تا برنامه‌های خود را روز چهارم خرداد در شهر شیراز اجرا کند.

شهرستانهای ابرکوه و تفت از استان یزد روز هفتم خرداد ۱۴۰۲ میزبان کاروان «مسیر هشتم» هستند و کودکان و نوجوانان شاهد اجرای برنامه‌های تماشاخانه سیار کانون خواهند بود.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری یزد، در ادامه کاروان تماشاخانه سیار کانون وارد استان خراسان رضوی می‌شود تا نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا» روزهای نهم و دهم خرداد هم‌زمان با ولادت حضرت امام رضا(ع) در شهر مقدس مشهد اجرا شود. این نمایش به سفارش مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..