رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

رشته‌های مرتبط با نیاز استان در دانشگاه آزاد اسلامی یزد ایجاد می‌شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: رشته‌های مرتبط با نیاز مناطق مختلف و شرایط فرهنگی و صنعتی استان در این مراکز ایجاد می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز، دکتر محمدرضا دهقان اشکذری در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز افزود: گسترش رشته‌های مختلف در مناطق مختلف باید توجیه پذیر و بر حسب نیاز واقعی مردم و جوانان باشد.

وی با بیان اینکه این هدف طی سال‌های گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی لحاظ شده ادامه داد: اهمیت موضوع راه اندازی رشته‌های مورد نیاز هر منطقه بر هیچ فردی پوشیده نیست.

این مسئول به اهمیت مهارت آموزی و گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و تخصصی در مراکز مختلف زیرپوشش در سطح استان به عنوان اولویت مورد تاکید قرار داد.

دهقان اشکذری بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی و امکانات خوبی وجود دارد که باید با همکاری مردم و همیاری مسئولان مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین امام جمعه مهریز به اهمیت توجه به گسترش فضاهای فرهنگی و آموزشی با رعایت مقررات و موازین اخلاقی و تحقق آن را در سطح استان خواستار شد.

رشته‌های مرتبط با نیاز استان در دانشگاه آزاد اسلامی یزد ایجاد می‌شود

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی بیان کرد: ایجاد رشته‌های مناسب برای تولید و اشتغال جوانان به خصوص نیاز منطقه باید به جد لحاظ شود.

وی اظهار کرد: دانشگاه محل تربیت و پرورش مدیران آینده جامعه است و باید از تمامی ظرفیت‌ها برای تحقق اهداف در تراز انقلاب ایلامی اقدام شود.

در این آیین با قدردانی از دکتر محمد صادقی به جای وی سید محمد حسینی همت‌آبادی به عنوان رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان مهریز معرفی شد.

در مهریز هم‌اکنون بیش از سه هزار دانشجوی دختر و پسر در بیش از ۱۰۰ رشته از مقطع کاردانی تا کارشناسی ارشد در سه دانشگاه یزد پردیس مهریز، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور مشغول تحصیل هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

منبع:ایرنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..