هشداراستاندار یزد در نشست با احزاب سیاسی:

جوسازی منفی را به فضاسازی مثبت تبدیل کنید/ لزوم ایجاد خانۀ احزاب در استان/ قانون در همۀ زمینه‌ها ملاک و محور باشد

استاندار یزد در نشست هم‌اندیشی با نمایندگان احزاب سیاسی استان با انتقاد از وجود برخی بی‌اخلاقی‌ها و بی‌انصافی‌ها در جامعه گفت: شایسته است تشکل‌های سیاسی با فعالیت‌های تأثیرگذار خود جوسازی‌های منفی را به فضاسازی مثبت تبدیل کنند.

به گزارش یزدی نیوزسید محمد میرمحمدی در این جلسه با گرامیداشت فرارسیدن هفتۀ دولت بیان کرد: هفتۀ دولت متعلق به مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است و این هفته می‌تواند فرصتی باشد برای اینکه ضمن ارائۀ گزارش عملکرد و فعالیت‌های دولت تدبیر و امید به مردم، آنها را در برگزاری مناسبت‌های هفته دولت مشارکت دهیم.
استاندار یزد ادامه داد: بزرگداشت هفته دولت بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر است که متعلق به نظام هستند و باید رفتار و اخلاق آنها الگویی برای خدمتگزاران به مردم در دولت باشد.
وی با بیان اینکه باید از احزاب سیاسی استان از هر گروه و جناحی به‌عنوان ظرفیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در راستای تقویت و پیشرفت جامعه استفاده کرد، افزود: بزرگان نظام بر وجود احزاب قوی در کشور و فعالیت منسجم آنها تأکید دارند و شایسته است از هم‌فکری، هم‌اندیشی و همکاری تشکل‌های سیاسی در همه زمینه‌ها استفاده شود.

لزوم ایجاد خانۀ احزاب در استان

عالی‌ترین مقام اجرایی استان با تأکید بر ضرورت ایجاد خانه احزاب گفت: با تشکیل خانۀ احزاب در استان تشکل‌های سیاسی می‌توانند در این نشست و برخاست‌ها فعالیتهای خود را با هم‌فکری و همکاری تقویت کنند و بتوانند برخی بی‌اخلاقی‌ها را به اخلاق حزبی و سیاسی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل کنند.
میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به هشت محور توسعه و اولویت‌های استان اشاره کرد و ادامه داد: اولویت و مسئلۀ اصلی استان تأمین آب آشامیدنی مردم و مدیریت مصرف آب کشاورزی است.
وی افزود: علاوه بر تأمین آب شرب، توسعۀ فرهنگ دارالعباده، توسعۀ گردشگری و میراث‌فرهنگی، توسعۀ مراکز علمی، فناوری و پژوهشی، توسعه نیروگاه‌های انرژی خورشیدی، توسعۀ صنایع های‌تک و کم آبخواه، بهبود وضعیت محیط‌زیست، فضای سبز و منابع طبیعی استان و تبدیل استان به قطب پزشکی و بهداشتی و درمانی کشور از دیگر محورهای در نظر گرفته‌شده برای توسعه استان است.
استاندار یزد با توجه به برخی موارد مطرح شده در جلسه از سوی نمایندگان احزاب سیاسی استان خاطرنشان کرد: انقلاب یعنی تغییر و تحول و هر انسانی که از نظر فکری و اندیشه تحول‌گرا باشد در حقیقت انقلابی است.
میرمحمدی ادامه داد: به‌عنوان مثال «دکتر علی شریعتی» قبل از انقلاب جان به جان آفرین تسلیم کرد و در تظاهرات علیه رژیم پهلوی حضور نداشت اما باتوجه به افکار و اندیشه‌‌های انقلابی ایشان، می‌توان دکتر شریعتی را یکی از بزرگترین افراد انقلابی دانست.

قانون در همۀ زمینه‌ها ملاک و محور باشد

عالی‌ترین مقام اجرایی استان بیان کرد: در همه زمینه‌ها و فعالیت‌ها باید مُرّ قانون را ملاک عمل خود قرار دهیم و اگر هر کس بخواهد بنابر سلیقه و فعالیت خودش و بر اساس منافع شخصی و گروهی قانون را اجرا کند حالت هرج و مرج در جامعه به‌وجود می‌آید و این به زیان نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
میرمحمدی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با هم‌اندیشی و هم‌فکری با نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان شاهد پیشرفت و توسعۀ همه جانبۀ یزد باشیم و همه فارغ از گرایشات سیاسی به فکر خدمت صادقانه به مردم و اعتلای اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.
گفتنی است در این جلسه نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان به بیان نظرات خود پرداختند و دربارۀ محورها و اولویت‌های توسعۀ استان و راهکارهای تقویت فعالیت‌های احزاب سیاسی هم‌اندیشی و بر تأسیس هرچه زودتر خانۀ احزاب در استان تأکید کردند.

تابناک

بخش نظردهی بسته شده است..