نخستین زمین فوتبال ساحلی شهرستان‌های استان یزد افتتاح شد

نخستین زمین فوتبال ساحلی شهرستان‌های استان یزد با حضور جمعی از مسئولان و ورزشکاران در ورزشگاه شهید محصل شهرستان مهریز افتتاح شد.

به گزارش یزدی نیوز، در این آیین مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: فوتبال ساحلی استان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی به خصوص در سطح محلات و شهرهای مختلف است.

زهیر حاجی حسینی با قدردانی از فعالان ورزش و رشته فوتبال ساحلی افزود: برای توسعه این ورزش باید با همکاری مسئولان و خیران در مناطق مختلف زیرساخت لازم فراهم شود.

ایجاد زیرساخت ضرورت توسعه فوتبال ساحلی

همچنین رییس هیات فوتبال استان یزد گفت: توسعه فوتبال ساحلی در مناطق مختلف جزو برنامه‌های مهمی است که توسط این مجموعه پیگیری می‌شود.

امیر فرشاد تفکری افزود: برای توسعه ورزش ساحلی باید زیرساخت وجود داشته باشد و مهریز دارای ظرفیت‌های خوبی است که شاهد افتتاح زمین آن هستیم.

فرماندار مهریز نیز گفت: توجه به رشته‌های مختلف ورزشی و ساحلی برای تامین سلامتی و نشاط مردم و جوانان یک ضرورت مهم است.

محمد دهقان بنادکی از همه افرادی که در ایجاد زمین فوتبال ساحلی و خیران و مسئولان زحمت کشیدند قدردانی کرد و گفت: امیدواریم روز به روز شاهد موفقیت ورزشکاران منطقه باشیم.

 

همچنین حمید بهزادپور دروازه‌بان مهریزی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در حاشیه افتتاح این زمین در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان گفت: برای توسعه این رشته به زیرساخت نیاز مبرم بود.

وی اظهار کرد: شهرستان مهریز در رشته‌های مختلف وزشی به خصوص فوتبال ساحلی دارای ظرفیت‌های بالقوه ای است که امیدواریم با افتتاح زمین بتوان شاهد تعالی آن باشیم.

در این مراسم چندین برنامه فرهنگی و هنری اجرا شد و از دست‌اندرکاران و فعالان این رشته که برای توسعه فوتبال ساحلی زحمت کشیده اند قدردانی شد.

زمین فوتبال ساحلی شهرستان مهریز در زمینی به وسعت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع با صرف ۱۵ میلیارد ریال با همکاری برخی ادارات به خصوص خیران ساخته شد.

هم‌اکنون ۱۵ بازیکن مهریزی در لیگ‌های فوتبال ساحلی استان یزد در رده‌های مختلف سنی عضویت و فعالیت دارند و سه الی چهار بازیکن شهرستان نیز به صورت مستمر عضو تیم‌های لیگ برتر هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و دارای ۲۲ هیات و بیش از سه هزار ورزشکار سازمان یافته است.

منبع:ایرنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..