آیت الله اعرافی: مدیران راه ورود جوانان را برای پیشرفت باز کنند/ مسئولان مدارس ساعتی را به مطالعه اختصاص دهند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به ضرورت کاهش شکاف بین نسل ها برای تأثیرگذاری آموزشی گفت: مدیران منتظر اقدامات کشوری نباشند و راه را برای پیشرفت باز کنند.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله علیرضا اعرافی  در جریان دیدار با جمعی از مدیران آموزشگاه‌های این شهرستان، با اشاره به اهمیت جایگاه مدیران مدارس در نظام تعلیم و تربیت، اظهار کرد: افتخارات بسیاری در طول سه دهه گذشته در قلمرو تعلیم و تربیت شهرستان رقم خورده است همه این‌ها مرهون زحمات شما مربیان، معلمان، مدیران و همه خدمتگزاران عرصه تعلیم و تربیت بوده است.

وی افزود: نکته بسیار کلیدی که در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد، عشق و علاقه‌ای است که نسبت به کار وجود دارد. خداوند را شاکریم که ما این عشق را در میان فعالان آموزش و پرورش میبدکاملا مشاهده می‌کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر لزوم دانش افزایی و رشد علمی فرهنگیان تاکید کرد و گفت: مدیر یک مدرسه، ساعتی از زندگی شبانه روزی خود را باید مصروف مطالعه و پیشرفت علمی کند، چرا که اگر یک روز بدون مطالعه باشد، از کاروان علم و دانش، عقب خواهد ماند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ما نباید در شهرمان متوقف باشیم و منتظر اقدامات کشوری باشیم، باید راه را برای پیشرفت باز کنیم و شما مدیران به هر قیمتی باید آموزش و پرورش میبد را سرآمد استان و کشور نگهدارید و این مهم، نیازمند عزم همگانی است.

امام جمعه میبد با بیان این‌که همه دستگاه‌ها باید خادم آموزش و پرورش باشند و همه برنامه‌های اجرایی باید پیوست آموزش و پرورش داشته باشد، تأکید کرد:‌ در رابطه با مسجد و نماز، اقدامات خوبی از سوی آموزش و پرورش انجام شده و ضروری است در بحث خانواده و اولیا نیز نهضتی راه بیفتد که لازمه آن عزم و جدیت آموزش و پرورش در این باره می‌باشد.

وی در پایان برنامه ریزی جدی و اجرای دقیق برای توسعه آموزشی کشور را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: شکاف میان نسل‌ها باید کاهش یابد تا بتوانیم به درستی بر روی دانش آموزان اثرگذار باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..