تلاش برای حفظ فضای سالم درمهدهای‌کودک یزد

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: شایسته است برای حفظ فضای سالم مهدهای‌کودک استان تلاش شود.

نشست رسیدگی به مسائل مرتبط با مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های استان با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل بهزیستی استان و برخی مسئولان در استانداری یزد برگزار شد.
«مجید جوادیان‌زاده» در این جلسه با اشاره به اینکه اکنون بیش از گذشته مهدهای کودک مورد توجه قرار گرفته‌اند، بیان کرد: افزایش تعداد کودکان در مهدهای کودک و از سوی دیگر ساختار ضعیف مهدها موجب شده است به طور همه‌جانبه به امکانات مهدهای کودک توجه نشود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هدف برگزاری این جلسه را هم‌اندیشی و مشارکت دستگاه‌های مختلف برای جلوگیری از بروز برخوردهای نامناسب در مهدهای کودک دانست و افزود: لازم است برای آیندۀ کودکان و حفظ فضای سالم مهدهای کودک تلاش شود.


تأمین شرایط بازیِ جمعی برای همۀ کودکان ۳تا۶سال استان


مدیرکل بهزیستی استان نیز در این جلسه گفت: هسته‌ای بودنِ زندگی‌های امروز، کاهش تعداد فرزندان یک خانواده و شاغل بودنِ والدین موجب شده است مهدهای کودک نقش مهم‌تری در تکامل کودکان داشته باشند.
«جلیل عفتی» افزود: با توجه به اینکه بازۀ ۳تا۶ سال زمان رشد مغز کودک است و کودکان در این سن نیاز به بازی‌های جمعی دارند، لازم است شرایط بازی اجتماعی از طریق حضور در مهدهای کودک برای کودکانِ همۀ محله‌های استان فرآهم شود.
عفتی با بیان اینکه مهدهای کودک ضرورت زندگی امروز است و مهدها باید در محیط زندگی مردم دایر شوند، بیان کرد: از مسئولان استان می‌خواهیم با توجه به حساسیّت سن کودکان در مهدهای‌کودک از آسیب‌پذیری آنها جلوگیری کنند.
گفتنی است در این جلسه مسائل مربوط به مهدهای کودک استان مطرح شد و نمایندگان دستگاه‌های مختلف برای رفع این مسائل هم‌اندیشی کردند.

بخش نظردهی بسته شده است..