تغییر زمان برگزاری جشنواره بازرویش معماری گلین در یزد

no-thumbs

رئیس پژوهشکده معماری بومی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد اعلام کرد: زمان برگزاری دومین جشنواره بازرویش معماری گلین از شهریورماه به نیمه اول آبان‌ماه تغییر کرد.

به گزارش یزدی نیوزنریمان فرح‌زا اظهار داشت: پژوهشکده معماری بومی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد برای همکاری با کرسی معماری گلین یونسکو، قرار بود دومین جشنواره بازویش معماری گلین را در شهریورماه جاری در مهمانشهر شهرستان میبد استان یزد برگزار کند اما به منظور برگزاری هرچه بهتر و با توجه به ضرورت تامین تدارکات کافی کارگاهی، زمان برگزاری آن به نیمه اول آبان ماه ۹۵ موکول شد.

به گفته وی، این جشنواره با موضوعاتی همچون حفاظت، مرمت و احیا واحدهای بافت قدیم و ساخت سازه‌های ارتقا یافته گلین و آشنایی با صنایع دستی و بوم شناسی شهرستان میبد برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: دومین جشنواره گل‌آفرین نیز در قالب این جشنواره برگزار می‌شود.

فرح‌زا ادامه داد: در برگزاری این جشنواره مراکز دانشگاهی و علمی داخلی، دانشگاه آیدین استانبول، فرمانداری میبد، اداره میراث فرهنگی و پایگاه پژوهشی و شهرداری میبد همکاری دارند.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت http://varc.yard.ac.ir مراجعه کنند.

دومین جشنواره بازرویش معماری گلین از سوی پژوهشکده معماری بومی دانشکده هنر و معماری با هدف جلب توجه عموم به ویژگی‌ها و مزایای فناورانه و زیست محیطی این معماری و با حضور متخصصان و اصحاب فن از سراسر کشور و سازمان‌های بین‌المللی در شهرستان میبد برگزار می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..