استاندار یزد:

۹ مدرسه جدید در اردکان احداث می‌شود/نوسازی ۳۰ مدرسه با کمک صنایع

استاندار یزد با اشاره به ضعف زیرساخت‌های آموزشی اردکان از ساخت ۹ مدرسه جدید به همت صنایع و تکمیل و نوسازی ۳۰ مدرسه دیگر خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، مهران فاطمی در نشست مشترک با اعضای مجمع خیران مدرسه ساز اردکان با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و اشاره به اهمیت حوزه آموزش و پرورش در استان و کشور اظهار داشت: این نشست در راستای جلب مشارکت مجموعه‌های تولیدی و صنعتی اردکان به منظور تکمیل زیرساخت‌های آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

وی همچنین با اشاره به وجود تعداد زیادی پروژه خیری نیمه تمام در حوزه آموزش و پرورش و بلاتکلیفی آن‌ها به دلیل نبود منابع مالی کافی، عنوان کرد: وجود مدارس کانکسی در برخی مناطق استان زیبنده نیست و باید اقدامات لازم در این حوزه صورت گیرد.

استاندار یزد، حاصل برگزاری این نشست را تقبل احداث ۹ مدرسه جدید در شهرستان اردکان به همت صنایع این شهرستان اعلام کرد و گفت: همچنین مقرر شد در مدت سه سال، ۳۰ مدرسه نیمه ساز و یا نیازمند بازسازی، توسط صنایع این شهرستان بهسازی و نوسازی شوند.

وی با بیان اینکه «هر صنعت، یک واحد آموزشی» یکی از موضوعات مورد پیگیری در استان یزد خواهد بود، تصریح کرد: بر این اساس هر صنعت و کارخانه، یک واحد آموزشی به صورت هنرستان جوار صنعت احداث کرده یا با نظر آموزش و پرورش و قرارگیری زمین در اختیار آن، مدرسه‌ای خواهد ساخت.

استاندار یزد از تدوام برگزاری نشست‌های مشترک با صنعتگران و کارآفرینان شهرستان‌های مختلف، برای ورود جدی‌تر به مسائل مربوط به حوزه آموزش و پرورش و مشارکت آن‌ها در تکمیل زیرساخت‌های این حوزه خبر داد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..