رئیس شورای شهر یزد:

امسال شاهد جهش فعالیتهای عمرانی در شهر یزد خواهیم بود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به بودجه ۴۲۵۰ میلیارد تومانی امسال شهر، گفت: امسال شاهد جهش در فعالیتهای عمرانی شهر خواهیم بود.

«عزیزالله سیفی» در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته شوراها، به جایگاه تاثیرگذار شوراها در نظام اجرایی کشور اشاره و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران دموکراسی‌ترین کشور دنیاست چرا که از پایین‌ترین نظام اجرایی تا بالاترین سطح اجرایی در کشورمان با رای و مشورت مردم انتخاب می‌شوند.

وی همچنین با تبریک هفته کار و کارگر، به شعار تعیین شده در سال جاری یعنی«مهار تورم، رشد تولید» اشاره کرد و گفت: کارگران نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در تحقق شعار امسال دارند چرا که یکی از اثرات رشد تولید در کشورمان مهار تورم خواهد بود.

سیفی در ادامه نیز ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم، نقش این قشر در تربیت نیروی انسانی توانمند و سالم را یادآور شد و اظهار کرد: قطعاً هزینه کردن در بخش تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.

وی با بیان این که براساس قوانین شوراها، تنها بخشی از وظایف شوراهای اسلامی مرتبط با شهرداری‌هاست، بخش اعظمی از وظایف شوراها را مربوط به دیگر بخشها جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد که هم دستگاه‌های اجرایی و اداری در تحقق این وظایف همکاری لازم را داشته باشند و هم از سوی مجلس و دولت بسترسازی برای فعالیت گسترده‌تر شوراها در جامعه انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد به بودجه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی شهر در بدو و آغاز فعالیت شورای ششم اشاره و عنوان کرد: این بودجه عمدتاً صرف تکمیل برخی طرح‌ها به ویژه طرح‌های نیمه تمام دوره‌های گذشته شورای شهر شد و در سال ۱۴۰۱ نیز به رغم تصویب اعتبار ۲۲۲۷ میلیارد تومانی برای شهر با حوادث متعددی از جمله وقوع دو سیل ویرانگر، حادثه مرگبار قطار و در ادامه آسیبهای وارده به شهر توسط اعتشاشگران مواجه شدیم ولی در عین حال سعی شد طرح‌های شهر دچار وقفه نشود.

وی با بیان این که درامد جذب شده سال گذشته شهرداری با وجود اعتبار مصوب به حدود سه میلیارد تومان رسید، اظهار کرد: در سال گذشته علاوه بر صرف ۱۳۰ میلیارد تومان در رابطه با اتفاقات سیل، اقداماتی نیز در زمینه مرمت و ایجاد سیل‌بندهای شهر و خرید تجهیزات برای مقابله با بحرانهای مجدد صورت گرفت.

سیفی از تصویب اعتبار ۴۲۵۰ میلیارد تومانی برای شهر در سال جاری خبر داد و با بیان این که یکهزار میلیارد تومان از این اعتبار از محل تسهیلات پیش بینی شده است، پیش بینی کرد که امسال، سال جهش فعالیتهای عمرانی در شهر یزد باشد.

وی یکی از مطالبات مردم را در رابطه با مرمت آسفالت معابر شهر ذکر کرد و گفت: شهرداری برای آسفالت تمام معابر شهر نیازمند شش هزار میلیارد تومان است ولی امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص خواهد یافت.

وی دیگر دغدغه مردم یزد را ترافیک ذکر کرد و گفت: یکی از علل بروز ترافیکهای امروز شهر یزد علی رغم گستردگی شهر یزد، عادت دادن مردم به استفاده از خودروهای شخصی به جای ناوگان حمل و نقل عمومی بوده است لذا امروز در شرایط پساکرونا نیازمند فرهنگ‌سازی برای آشتی دوباره مردم با ناوگان حمل و نقل عمومی شهر هستیم.

این مسئول افزود: خریداری ۲۹ دستگاه اتوبوس و ۹۶ دستگاه ون برای حمل و نقل عمومی شهر در کنار راه اندازی تاکسی‌های خطی در شهر از اقداماتی است که در راستای رونق حمل و نقل عمومی در شهر است.

وی یکی دیگر از علل بروز ترافیک در معابر شهر را افزایش سرسام آور خودروها و جایگزین شدن آن به جای موتورسیکلت‌های فراوان در شهر یزد خواند و گفت: علاوه بر لزوم همکاری مردم برای رفع مشکل ترافیک با استقاده از وسایل نقلیه عمومی، اجرای طرح‌های عمران شهری در دستور کار شهرداری است که برخی به صورت کوتاه مدت از طریق اصلاح تقاطع‌ها و برخی نیز به صورت بلندمدت در قالب ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح انجام می‎شود.

سیفی تکمیل رینگ شهری را یکی دیگر از اقدامات در دست اقدام شهرداری برای کاهش ترافیک در معابر مرکزی شهر ذکر کرد.

حجت الاسلام «سید ناصر حیدری» نائب رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..