معاون وزیر جهاد کشاورزی: استان یزد در تولید نهال، موفق عمل کرده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مدت زمان چهار سال در کشور گفت: استان یزد در تولید نهال، موفق عمل کرده است.

به گزارش ایرنا “عباسعلی نوبخت” در بازدید از ایستگاه نمونه پایش فرسایش بادی و ریزگردهای میبد یزد با بیان اینکه برش‌های استانی تولید نهال دقیقا مشخص شده است افزود: با توجه به اقلیمی که استان یزد دارد؛ میزان نهالی که برای هرسال در این استان در نظر گرفتیم تولید ۲.۵ میلیون اصله است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون ۷۰۵ هزار اصله نهال در نهالستان شهرستان میبد تولید شده است.

وی با اشاره به سند پشتیبانی سازمان مناطبع طبیعی و آبخیزداری کشور در طرح کاشت یک میلیارد نهال و اقلیم‌های مختلف اظهار داشت: ایران ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا را در خود دارد و براساس اقلیم، انتخاب گونه شده است و استان‌ها براساس انتخاب گونه و نیاز مناطق مختلفی که دارند باید نهال‌ها را تولید کنند تا در راستای سرسبزی ایران عزیز تلاش کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این راستا هر هفته دوشنبه‌ها، قرارگاههایی در وزارتخانه تشکیل شده که مسئولان تصمیم گیر و تصمیم ساز از قوه‌ها و وزارت خانه‌های مختلف هم در این قرارگاه حضور دارند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ مبنی بر کاشت سه نهال توسط هر ایرانی؛ گفت: این فرایند را به بهترین شکل در مدت زمان چهار سال براساس تعهدی که به ملت ایران داریم در نقاط مختلف کشور عملیاتی خواهیم کرد.

نوبخت درحمایت از این طرح هم افزود: استان یزد و شهرستان میبد در تولید نهال موفق عمل کردند و ما هم تلاش خواهیم کرد، کاستی‌ها را چه از جنبه اعتباری و چه کارشناسی رفع کنیم.

بازدید از نهالستان اشکذر و مهریز از دیگر برنامه معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به یزد است.

میبد در ۵۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

منبع:ایرنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..