راه‌اندازی خط اتوماتیک کشتار و بسته‌بندی طیور در یزد

 

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل دامپزشکی یزد بسترسازی مناسب در راستای ارتقای صادرات مرغ تولیدی استان را ضروری دانست و دراین‌باره از راه‌اندازی خط اتوماتیک کشتار و بسته‌بندی طیور در این استان خبر داد.

«علی‌اکبر حدادزاده»  تولید سالانه مرغ در استان یزد را ۵۳ هزار و ۵۲۸ تن دانست و اظهار کرد: از کل میزان مرغ تولید شده در استان یزد، ۲۵ هزار و ۹۳۰ تن به مصرف سالانه‌ی داخل استان اختصاص دارد.

‌ وی شمار کشتارگاه‌های استان را نیز ۹ باب برشمرد و افزود: از مجموع کل کشتارگاه‌های فعال در سطح استان یزد، تنها یک مورد صنعتی و مابقی سنتی هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به این‌که مازاد مرغ تولیدی استان به استان‌های اصفهان،‌ کرمان و فارس صادر می‌شود،‌ افزود: متأسفانه به‌علت نبود خط اتوماتیک کشتار و بسته‌بندی استاندارد،‌ هنوز موفق به صادرات مرغ به خارج از کشور نشده‌ایم.

حدادزاده، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده بهتر از ظرفیت تولید مرغ در استان یزد را ضروری خواند و ادامه داد: تا شش ماه آینده کشتارگاه طیور مجهز به خط اتوماتیک، در استان یزد به بهره‌بردای می‌رسد.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی به‌منظور تولید مرغ استاندارد و دارای شرایط صادرات به خارج کشور در این استان، تصریح کرد: در چند ماه آینده‌ با افتتاح خط اتوماتیک کشتار طیور در استان، امکان تولید گوشت مرغ با قابلیت صادرات و تولید مرغ با وزن و سایز مناسب صادرات در یزد فراهم می‌شود.

وی در مورد وضعیت صنایع تکمیلی گوشت مرغ استان نیز گفت: هم‌اکنون ۱۹ واحد در بخش صنایع تکمیلی گوشت مرغ با مجموع ظرفیت ۵۸ تن در سطح استان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل دامپزشکی یزد خاطرنشان کرد: حوزه تأمین امنیت غذای سالم یکی از حوزه‌های تأثیرگذار اداره‌کل دامپزشکی در ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه است که با کنترل بیماری‌های مشترک میان انسان و دام نقش تعیین‌کننده در سلامت افراد جامعه ایفا می‌کند.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..