معاون اداره‌کل اوقاف و امور خیریه یزد:

بقاع متبرک ۵۰ امامزاده استان یزد میزبان طرح آرامش بهاری است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه یزد گفت: بقاع متبرک ۵۰ امامزاده استان که ۲۰ باب آن در شهر یزد قرار دارد برای میزبانی طرح آرامش بهاری از مسافران و مهمانان نوروزی با همکاری مردم و نهادهای مختلف آماده شده است.

به گزارش یزدی نیوز، حجت‌الاسلام مجید کرمی در جمع مسئولان فرهنگی و هیات امنای امامزادگان مهریز در خصوص برنامه های سال نو و ماه مبارک رمضان اوقاف استان افزود: طرح آرامش بهاری با رویکرد تقویت باورهای دینی و ارتقای فضای معنوی جامعه در بقاع متبرک و مساجد بین راهی در ایام نوروز اجرا می شود.

وی از شیفت بندی بقاع متبرکه در ایام تعطیل و برپائی خیمه‌های معرفت و استفاده از مبلغان مذهبی برای بیان مباحث آموزش و فرهنگی و احکام خبرداد و تصریح کرد: در این امکان مذهبی نماز جماعت و طرح هفت سین قرآنی و قرار دوازدهم شناخت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مهدویت برگزار می شود.

کرمی بیان کرد: ایجاد فضایی مناسب و معنوی همراه با مسایل فرهنگی و هنری آموزنده از برنامه‌های مهم و محوری طرح آرامش بهاری است که امسال در ۱۱ شهرستان استان یزد اجرا می شود و نقش مهمی در ارائه خدمات به عموم مردم و مسافران دارد.

استان یزد بیش از یکصد امامزاده و بقاع متبرک دارد.

منبع:ایرنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..