رونق ۱۰هزار واحد تولیدی تا پایان سال

به گزارش یزدی نیوزمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه ۹۶درصد صنایع کشور ، صنایع کوچک است امیدواریم تا پایان سال با تزریق نقدینگی شاهد رونق ۱۰هزار واحد تولیدی در کشور باشیم .

علی یزدانی  در بیست و یکمین سالروز نکوداشت روز صنعت و معدن استان یزد بابیان اینکه با شروع به کار ستاد اقتصاد مقاومتی هفت طرح در قالب اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت و معدن مصوب شد گفت: یکی از اولویت های ستاد اقتصاد مقاومتی حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی با معرفی به بانک هاست که به صورت ویژه از سوی دولت دنبال می شود.
وی افزود: یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی تکلیفی است بر آحاد جامعه بر استفاده از تولید داخل که زمینه تقویت تولید کنندگان داخلی قرار دارد که این مهم باید فراهم شود.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه به طور متوسط ۹۶ درصد صنایع کشور صنایع کوچک است افزود: تاکیدات مقام معظم رهبری از ابتدای سال تاکنون بر برنامه ریزی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط بوده و در این خصوص برنامه جامعی از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تدوین شده است که از جمله پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق است.
یزدانی از حمایت های سازمان صنایع کوچک و سیاست های تشویقی برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط خبر داد و گفت: بهره مندی این صنایع از مشوق های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به عنوان ظرفیت مهمی برای کمک به واحدهای تولیدی می تواند بازوی توانمندی برای فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال باشد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار امیدواری کرد تا پایان سال شاهد رونق بیش از ۱۰هزار واحد تولیدی در سطح کشور در راستای برنامه های حمایتی با پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش باشیم.
وی تاکید کرد : امروز بر مبنای شعار سال وظایفی بر عهده سه قوه ، رسانه ها و مردم از سوی مقام معظم رهبری گذاشته شده که وظیفه دولت از همه سنگین تر است و امیدواریم بتوانیم با تعامل و همراهی از عهده آن برآییم.
در پایان این مراسم از صنایع برتر استان یزد در بخش های مختلف تقدیر شد.

منبع: ایرنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..