آینده‌نگری در عرصه تولید و صنعت یزد تقویت شود

به گزارش یزدی نیوزنماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه کیفیت چادرهای مشکلی یزد افزایش یابد، گفت: آینده‌نگری و سخت‌کوشی در عرصه تولید و صنعت یزد تقویت شود.


 آیت‌الله محمدرضا ناصری  در بیست و یکمین سالروز صنعت و معدن استان یزد اظهار داشت: در زندگی همیشه نباید همه امور رو به راه باشد بلکه سختی و مشکلات همیشه در راه انسان قرار دارد و باید با سختیها دست و پنجه نرم کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ عزت، شرافت و کرامت خودمان باید در برابر توطئه‌های دشمن بایستیم، گفت: متاسفانه توکل به خداوند در جامعه کم شده و از خداوند در امورمان مدد نمی‌گیریم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مشکلات ایران مشکلات غیر قابل برطرف کردن نیست، عنوان کرد: مشکلاتی در زمینه اقتصاد کشور ایجاد شده و باید سعی کنیم با تلاش و توکل به خدا این مشکلات را برطرف کنیم.

ناصری گفت: تاجر و فروشنده‌ای که از تجارت خود این هدف را دارد که تنها یک مرتبه سود زیادی داشته باشد و به آینده توجهی نداشته باشد نمی‌تواند در کار خود موفق شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: در مقابل تولید کننده‌ای که جنس خود را خوب تولید و با قیمت مناسب به بازار عرضه می‌کند، در واقع آینده‌نگری کرده و به وسیله این آینده‌نگری به موفقیت دست می‌یابد.

وی ‌افزود: یک زمانی تولید نبود ولی الان تولید هست و با مشکل بازار روبرو هستیم، مشکل بازار به این دلیل است که ما بازاریابی مناسبی در بین بازارهای جهانی انجام نداده‌ایم.

امام جمعه یزد با اشاره مصرف چادر مشکی در کشور گفت: الان در یزد چادر مشکی تولید می شود ولی چرا کاری صورت نمی گیرد که با به روز رسانی دستگاه های تولید چادر، چادر مرغوب به بازار عرضه کنیم.

ناصری خاطرنشان کرد: الان در کشور ما میزان زیادی چادر مصرف می‌شود و متاسفانه دست بازار ما به سمت تولیدات کره‌ای و دیگر کشورها است، باید کیفیت تولید داخل به حدی بالا رود که دیگر دستمان به بازارهای خارجی نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد سختکوشی را یکی از لازمه‌های پیشرفت و موفقیت دانست و گفت: در گذشته مردم با وجود اینکه هیچ تجهیزات پیشرفته‌ای نداشتند، با دستان خود کیلومترها قنات می‌کندند تا آب را به محل زندگی خود انتقال دهند.

وی افزود: ما هم باید با تدبیر وسختکوشی سعی کنیم مشکلاتمان را مرتفع کنیم ولی متاسفانه الان ما کمی در فعالیتهایمان تنبل شدیم و به دبنال راهکار برای رفع مشکلات نیستیم.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..