متوسط خاموشی هر مشترک یزدی در سال ۱۴۲دقیقه

به گزارش یزدی نیوزمدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: هر مشترک یزدی ۱۴۲ دقیقه در سال یعنی معادل ۱۷درصد متوسط کشوری خاموشی برق دارد در حالی که این آمار در کشور ۸۰۰دقیقه است.

محمدرضا صحتی  در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد که باقری مسئول روابط عمومی ، غفوریان و خانم فهیمی از کارشناسان روابط عمومی این شرکت نیز وی را همرهی می کردند گفت: استان یزد از لحاظ میزان خاموشی سالانه جزء سه استان برتر کشور است.
وی با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی ها رضایت ۸۲درصدی داریم افزود: با توجه به وجود ۶۰۵هزار مشترک با سلایق مختلف در بخش های خانگی ، صنعتی ، تجاری و کشاورزی کسب رضایت بسیار سخت است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد متوسط جهانی مصرف برق در منازل را ۹۰۰کیلووات اعلام کرد و افزود: متوسط این مصرف در کشور ۲۷۰۰تا ۲۸۰۰کیلووات است در حالی که این میزان در استان یزد ۱۸۵۰کیلووات بوده است.
صحتی درباره وضعیت برق رسانی به روستاهای استان هم گفت: پوشش روستایی برق استان یزد ۹۹.۶درصد است و امسال هم قرار است در بهمن ماه جشن برق رسانی به روستاهای بالای ۲۰خانواردر سراسر کشور و این استان برگزارشود.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد برق استان از صنعت ، ۱۳درصد خانگی ، ۱۳ درصد کشاورزی و در مجموع ۸۳ درصد برق استان در بخش تولید و صنعت است، افزود: این استان با مصرف فعلی برق یک استان صنعتی محسوب می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: از این لحاظ و رعایت الگوی مصرف برق صنعتی ، یزد جزء استانهای برتر کشور است و در این رتبه در کنار استانهای زنجان و سمنان قرار دارد.
صحتی درباره وضعیت مصرف برق و رشد آن در بخش صنعتی تصریح کرد: رشد تعداد مشترکان صنعتی استان که تا پیشتر ۸درصد بوده امروز با توجه به برخی مشکلات صنایع با اندکی کاهش مواجه شده است.
وی اضافه کرد صنایع استان امسال سهم ۴۴ درصدی در پیک بار دارند که تعداد ۲۶۱ واحد صنعتی در طرح تعمیرات و تعطیلات مشارکت داشته اند.
مدیرعامل توزیع برق یزد درباره دیگر فعالیت های این شرکت اظهار کرد: تمرکز شرکت برق علاوه بر برق رسانی به سمت و سوی افزایش کیفیت ، ایجاد اتوماسیون اداری مناسب و قابل نظارت و نیز هوشمندسازی کنتورهای برق متمرکز شده است.
صحتی خاطرنشان کرد: در موضوع هوشمندسازی در این استان ۶۰۰کنترل هوشمند برای الگو نصب شده ضمن آنکه بیش از ۵۰درصد چاههای آب استان نیز دارای کنترل هوشمند شده اند.
وی یادآور شد: قرار است امسال ۴۰۰هزار کنتور در کشور هوشمند شود و با توجه به وجود ۳۰میلیون مشترک در کشور کار هوشمندسازی زمان بر خواهد بود.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..