سفیر ایران در مجارستان:

تعاملات یزد و مجارستان در زمینه توریسم‌درمانی افزایش یابد ‌

سفیر ایران در مجارستان با اشاره به ویژگی‌های خاص استان یزد برای ارتباط با دیگر کشورها، گفت: تعاملات یزد و مجارستان در زمینه توریسم‌درمانی افزایش یابد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدتقی رجبی‌یزدی در دیدار با آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از مردم یزد در مجارستان و شهر یاسپرین اظهار داشت: این ظرفیت یک پتانسیل خوبی است که بتوان بین یزد و مجارستان و به ویژه یاسپرین ارتباط خوبی برقرار کنیم.

سفیر ایران در مجارستان ادامه داد: از لحاظ دانشجویی و دانشگاه‌ها وضعیت این کشور خوب است و ایرانیان هم در این دانشگاه‌ها که مورد تایید وزارت علوم هم هست به تحصیل می‌پردازند.

وی پیشرفت مجارستان در زمینه آی‌تی و فناوری را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت: مجارستان دارای زمینه‌هایی است که می‌تواند برای ایران و به ویژه استان یزد زمینه پیشرفت تعاملات را برقرار کند.

رجبی‌یزدی صادرات اصلی ایران به مجارستان را نفت دانست و گفت: صنایع استان یزد هم خیلی خوب هستند که می‌توان از جمله این صنایع به کاشی و فولاد اشاره کرد که قابلیت برقراری ارتباط با مجارستان را دارند.

سفیر ایران در مجارستان عنوان کرد: علاوه بر صنعت ما می‌توانیم در زمینه میراث فرهنگی و تمدنی، دارویی و همچنین تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا هم با مجارستان ارتباطات ویژه‌ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما در زمینه تنوع زیستی، گیاهان دارویی و کویر و ظرفیت‌های کویر یزد می‌توانیم به افزایش تعامل اقتصادی با مجارستان بپردازیم و به این وسیله زمینه پیشرفت هر چه بیشتر کشور و یزد را فراهم کنیم.

رجبی‌یزدی به ظرفیت گردشگری یزد اشاره کرد و گفت: بافت تاریخی یزد که نماد میراث فرهنگی استان به حساب می‌آید، زمینه خوبی برای گسترش تعاملات دو کشور در زمینه گردشگری و توریسم سلامت است.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..