رئیس جمهور ۲۲ دیماه به یزد سفر می‌کند

استاندار یزد با بیان این که رئیس جمهور ۲۲ دیماه به این استان سفر می کند، گفت: آغاز عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب به استان یزد به طول ۸۴۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر۱۵۰ هزار میلیارد تومان معادل ۱۵۰ سال بودجه جاری و عمرانی استان یزد از جمله طرح های در دستور کار رئیس جمهور در استان یزد است.

«مهران فاطمی»  در سخنرانی خود بعد از اقامه نماز جمعه مرکز استان، با اشاره به اهمیت فرا رسیدن حماسه ۹ دی ماه، اظهار کرد:‌ این روز نماد بصیرت و ولایتمداری ملت شهید پرور ایران اسلامی است.

وی افزود: مردم ایران در روز ۹ دی ماه اعلام کردند، اگر دشمن در برابر دین ملت ایران به ایستد در برابر تمام دنیای استکبار جهانی خواهیم ایستاد.

استاندار دشمن در ماجرای سال ۸۸ با رمز تقلب به دنبال وارونه نشان دادن حقیقت بود، گفت: در آن روز مردم صبور و بصیر ایران ثابت کردند که اجازه تکرار جمل را نمی دهند.

فاطمی با بیان این‌که در آستانه سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به استان یزد که در تاریخ ۱۲ دیماه سال ۸۶ رقم خورد بود هستیم، تصریح کرد:‌ سفر رهبر انقلاب به دارالعباده اجرای ۷۲۱ طرح با اعتباری به ارزش ریالی امروز بالغ بر هشت میلیارد تومان را به دنبال داشته است.

وی اظهار کرد: انشاالله به زودی با بهره‌برداری کامل از طرح‌های بزرگی همچون خط دوم انتقال آب ، دوبانده شدن مسیر یزد-طبس و راه‌آهن یزد- اقلید، استان یزد بیش از پیش در مسیر آبادنی بیشتر و توسعه پایدارتر گام برمی دارد.

استاندار یزد سالروز ارتحال آیت الله مصباح یزدی را از دیگر رویدادهای پیش رو دانست و بیان کرد:‌ تکریم و الگوسازی از چنین شخصیتی در استان یزد جای کار و توجه بیش از پیش دارد.

فاطمی ۱۳ دیماه سالروز شهادت مظلومانه سردار حاج قاسم سلیمانی را یکی دیگر از رویدادها و وقایع تاریخی در ایران اسلامی عنوان کرد و گفت:‌ شهادت سپهبد سلیمانی سند بارز حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی سردار سلیمانی را سردار هیمنه شکنی دانست که از دوران دفاع مقدس تا عصر حاضر همیشه در مسیر حقانیت و پاسداری از مظلومان جهان قدم برداشته است و اینک با مکتب خود این مسیر نجات را هدایت گری می‌کند.

استاندار یزد در ادامه سخنان خود با بیان این‌که مردم استان یزد با حضور پرشور و ستودنی در تشییع پیکر ۱۵ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس یک بار دیگر ثابت کردند که همیشه پیرو خون شهدا و مرام مردان مردی هستند که در دفاع مقدس و پاسداری از حرم و حریم جانفشانی کرده و می‌کنند.

فاطمی با بیان این‌که در جریان حوادث اخیر دشمنان قصد داشتند با سوء استفاده از احساسات عده‌ای، اقداماتی که در شهرهای ویرانه شده سوریه، لبنان و یمن بوده است را در داخل ایران هم پیاده‌سازی کنند، گفت: دشمنان با دین ما مشکل دارند و نمی‌خواهند اسلام ناب محمدی باشد.

وی در ادامه با بیان این‌که کسی منکر مشکلات نیست، افزود: نگاه دولت به استان یزد نگاهی خاص و ویژه است و در همین اوضاع سخت اقتصادی استان یزد شاهد تجربه رشد اقتصادی بی‌نظیر ۷.۵۵ درصدی شده و همین مسئله یزد را در رتبه اول رشد اقتصادی کشور قرار داده است.

استاندار کاهش نرخ بیکاری از ۱۳.۵ در تابستان سال گذشته به ۷.۷ درصد در تابستان ۱۴۰۱ از دیگر دستاورده‌های دولت سیزدهم در استان یزد دانست و بیان کرد: ۲۲ دیماه امسال رئیس جمهور به استان یزد سفر کرده و در میدان امیرچقماق با مردم یزد دیدار می کند.

فاطمی خاطرنشان کرد:‌ آغاز عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب به استان یزد به طول ۸۴۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر۱۵۰ هزار میلیارد تومان معادل ۱۵۰ سال بودجه جاری و عمرانی استان یزد و افتتاح طرح نهضت ملی مسکن از جمله طرح های در دستور کار سفر رئیس جمهور در استان یزد است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..