سخنرانی های احمدی نژاد شائبه انتخاباتی دارد

به گزارش یزدی نیوزاستاندار تهران در نشست خبری همزمان با ۱۷ مرداد روز خبرنگار به موضوعات متفاوتی از جمله شائبه های انتخاباتی سخنرانی های احمدی نژاد در سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری تا قطع حقوق بازنشستگان شاغل در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و به خبرنگاران استان نیز نمره قبولی داد.

 
به گزارش ایرنا نشست خبری سیدحسین هاشمی استاندار تهران همزمان با ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، روز یکشنبه در محل استانداری برگزار شد. 
 
هاشمی با اشاره به تلاش خبرنگاران در سال گذشته بخصوص در حوزه انعکاس اخبار انتخابات گفت: به عنوان یک ناظر، همه شما در پوشش اخبار و تحولات این رویداد مهم نمره قبولی گرفتید. 
استاندار تهران، خبرنگاران را پل ارتباط، اعتماد و اطمینان بخش بین مردم و قوای سه گانه کشور دانست و افزود: اگر این انعکاس دو طرفه مسائل با صداقت و واقعیت همراه باشد، مسئولان تصمیمات درست تری می گیرند و نسبت به رفع مشکلات جامعه سریع تر اقدام می شود. 
 
هاشمی با اشاره به پیشتازی فضای مجازی در جهان کنونی، خطاب به خبرنگاران خاطرنشان کرد: امیدوارم با تعامل و همکاری شما خبرنگاران، استان تهران به عنوان پیشانی نظام بیش از پیش حرکت کند. 
 
وی بازگرداندن شبکه پنج سیما به حوزه استان تهران را خبر خوب این روزها عنوان کرد و افزود: شبکه تهرانی که به صورت اچ دی(HD) فعالیت می کند در ۲۴ نقطه استان از سوی گیرنده ها دریافت نمی شود ضمن اینکه ریزش بسیار زیاد تماشاگر داشت. 
 
استاندار تهران تصریح کرد: وجود این شبکه برای تهران با ۱۳ میلیون نفر جمعیت خوب نبود و تلاش های ما برای بازگرداندن شبکه پنج به استان در دوره گذشته ریاست صدا و سیما موفق نبود تا اینکه در دوره مدیریتی جدید و با پیگیری های جدی این موضوع، قرار شد با ادغام شبکه کنونی تهران و شبکه پنج سیما، از روز چهارشنبه شبکه استانی تهران آغاز به کار کند. 
 
هاشمی ابراز امیدواری کرد که با احیای شبکه تهران، شهروندان از برنامه های این شبکه بهره لازم را ببرند و همچون گذشته از شبکه های پیشتاز کشور باشد. 
 
* نیاز به بودجه ۲۰۰ میلیارد ریالی برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر 
 
استاندار تهران ساماندهی آسیب های اجتماعی را از اولویت های اصلی خود در مدیریت استان عنوان کرد و گفت: بودجه کنونی به طور حتم برای این حوزه کفایت نمی کند ولی هماهنگی بسیار خوبی بین تمام دستگاه های مرتبط برقرار است و انگیزه خوبی در این ارتباط دیده می شود. 
 
وی با اشاره به اینکه در مجموع روند پیشبرد کارها در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی مثبت است تاکید کرد: باید اولویت های رهبر معظم انقلاب در این خصوص مدنظر قرار داشته باشد. 
 
هاشمی با بیان اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید، محل نگهداری معتادان متجاهر در کل استان تنها به کمپ شفق با ظرفیت ۴۰۰ نفر محدود بود گفت: اکنون این ظرفیت به شش هزار نفر افزایش یافته و در صورت اضافه شدن کمپ فشافویه، ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر استان تهران به هشت هزار نفر می رسد. 
 
استاندار تهران از آغاز مرحله جدید طرح جمع آوری معتادان متجاهر شهر تهران تا پایان هفته خبر داد و تاکید کرد: به اذعان همه، وضعیت حضور معتادان متجاهر در شهر تهران نسبت به گذشته بهتر شده است. 
 
هاشمی از نیاز به بودجه سالانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریالی برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر شهر تهران خبر داد و افزود: هزینه نگهداری روزانه هر معتاد ۱۰۰ هزار ریال است. 
 
استاندار تهران با تمجید از اقدام شهرداری در تاسیس مراکز بهاران یادآور شد: معتادان پس از دوره سم زدایی برای تکمیل دوره درمان، توانمندسازی و کارآفرینی به این مراکز منتقل می شوند. 
 
وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد معتادان شهر تهران به سایر کلانشهرها و استان ها تعلق دارند تصریح کرد: باور دارم اگر معتادان متعلق به سایر کلانشهرها را به حوزه خود بازگردانیم برای نگهداری و درمان افراد باقی مانده با مشکلی مواجه نخواهیم شد. 
 
هاشمی با اشاره به بازگشت شمار اندکی از زنان معتاد جمع آوری شده به شهر تهران خاطرنشان کرد: این افراد در مرحله جدید طرح دوباره جمع آوری خواهند شد. 
 
* از شنبه(دیروز) جمع آوری متکدیان شهر تهران آغاز شد 
 
استاندار تهران با بیان اینکه طرح جمع آوری متکدیان پایتخت از دیروز آغاز شده است گفت: از هماهنگی دستگاه های مسئول در این طرح از جمله دادستانی، بهزیستی، نیروی انتظامی و شهرداری تشکر می کنم. 
 
وی تصریح کرد: متکدیانی که از اتباع بیگانه هستند برای استرداد به اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تحویل داده می شوند. 
 
هاشمی از درآمد ماهانه ۳۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون ریالی برخی متکدیان شهر تهران خبر داد و افزود: با جمع آوری متکدیان، جلوه شهر تهران بیش از پیش زیبا خواهد شد. 
 
* بودجه عمرانی سه هزار میلیارد ریالی جوابگوی استان تهران نیست 
 
استاندار تهران با انتقاد نسبت به اینکه بودجه عمرانی سه هزار میلیارد ریالی کنونی پاسخگوی شهر تهران نیست افزود: با تلاش های صورت گرفته برای نشان دادن محرومیت ها و واقعیت های استان به هیات دولت و رئیس جمهوری، در سه سفر دکتر روحانی به استان در مجموع حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۹ شهرستان استان اختصاص یافت که رقم بسیار خوبی است. 
 
هاشمی تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه نیز در سفر اخیر خود به استان تهران اعتباری افزون بر ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای جبران کمبودها اختصاص دادند که در طول سه سال تامین خواهد شد. 
 
* حقوق نجومی در استان تهران نداریم 
 
استاندار تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر وجود دریافت کنندگان حقوق های نجومی در استان گفت: در مجموعه دستگاه های اجرایی استان تهران از جمله نهادهای دولتی و قوه قضائیه، دریافت حقوق های نجومی و نگران کننده نداریم اگرچه برخی حقوق ها بالا ارزیابی می شود. 
 
هاشمی در خصوص اعلام حقوق ماهیانه خود نیز افزود: من مجموع دریافتی های خودم را صادقانه اعلام کردم و مثل برخی که دریافتی های مختلفی دارند و تنها فیش حقوقی خود را نشان می دهند، عمل نکردم. 
 
استاندار تهران پیش از این مجموع دریافتی های ماهانه خود را حدود ۱۷۵ میلیون ریال اعلام کرده بود. 
 
وی گفت: البته براساس تصمیمات جدید دولت، حقوق های ما نیز به کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال کاهش می یابد. 
 
استاندار تهران در خصوص نامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی گفت: قبل از نامه قاضی سراج، ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را در شورای معاونان استانداری، مصوب و ابلاغ کردیم. 
 
وی با بیان اینکه حقوق برخی از این افراد از ماه گذشته قطع شده تاکید کرد: هیچکدام از فرمانداران شهرستان های استان تهران بازنشسته نیستند. 
 
* سخنرانی های احمدی نژاد شائبه انتخاباتی دارد 
 
استاندار تهران در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر نحوه دریافت مجوز برای سخنرانی های رئیس دولت نهم و دهم گفت: باید دعوت کننده و محل سخنرانی مشخص باشد و پس از اطلاع این موضوع، نمی توانیم از برگزاری سخنرانی جلوگیری کنیم. 
 
هاشمی با تاکید بر اینکه به یقین سخنرانی های احمدی نژاد شائبه های انتخاباتی دارد افزود: چطور در سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، این سخنرانی ها انجام می شود.

 

بخش نظردهی بسته شده است..