واگذاری اراضی تصرفی در استان یزد

سرپرست معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی یزد: با عنایت به مصوبه هیات دولت، واگذاری اراضی تصرفی در استان یزد وارد فاز اجرایی شده است.

به گزارش یزدی نیوز، ناصر اسلامی گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و همچنین رویکرد دولت انقلابی مبنی بر حل مشکل مسکن به عنوان اولویت اصلی اقتصاد کشور، آیین نامه اجرایی مربوط به سکونتگاه‌های غیر رسمی برای اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن ادارات کل راه و شهرسازی به عنوان متولی انجام کار در استان‌ها انتخاب شده اند تا این موضوع به سرانجام برسد.

سرپرست معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی یزد ادامه داد: افرادی می‌توانند از آیین نامه مذکور استفاده کنند که خود و همسرشان از دولت یا موسسات و نهاد‌های عمومی غیردولتی زمین یا واحد مسکونی دریافت نکرده باشند.

اسلامی خاطر نشان کرد: اراضی تصرفی مورد اشاره در آیین نامه اجرایی باید قبل از سال ۱۳۹۴ تصرف و در آن بنا احداث شده و هم اکنون نیز در حال بهره برداری باشد.

وی از همه متقاضیان واگذاری اراضی تصرفی و واجد شرایط خواست برای شروع فرایند مربوطه، به دفاتر پیشخوان معرفی شده توسط این اداره کل مراجعه کرده و منتظر اطلاعیه و فراخوان‌های بعدی باشند که به صورت پیامک به اطلاعشان می‌رسد.

گفتنی است اراضی تصرفی مسکونی موضوع این آیین نامه به افراد واجد شرایط تا سقف مندرج در آیین نامه به قیمت منطقه‌ای و مازاد بر آن به قیمت کارشناسی روز و اراضی غیر مسکونی کلا به قیمت کارشناسی روز واگذار خواهد شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..