نقش پررنگ هنر در معرفی توانمندی‌های افراد دارای معلولیت

استاندار یزد: ورود خانواد بزرگ و سختکوش بهزیستی می‌تواند نقش مؤثّری در فرهنگ سازی و تثبیت جایگاه و توانمندی‌های بیشمار افراد دارای معلولیت داشته باشد.

به گزارش یزدی نیوز مهران فاطمی ضمن تبریک ۱۲ آذرماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کویر پیامی صادر کرد.در این پیام آمده است: هنر نمایش، به عنوان هنری مادر و اصیل، همواره به واسطۀ ویژگی‌های ممتازش در ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ با مخاطب، صراحت و صداقت بالا، ترکیب هنر‌های گوناگون و جنس زنده آن، یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در افزایش سطح اعتماد به نفس در بازیگرانش بوده و از همین منظر است که از هنر نمایش به عنوان یکی از مؤثّرترین هنر‌ها در انتقال مفاهیم و هدف هنرمند به جامعۀ مخاطبین یاد می‌شود و در دنیای متکثر هنر امروز، جایگاهی رفیع و متعالی را برای خویش گشوده است.

در این میان، توجه به توسعۀ تئاتر افراد دارای معلولیت و شرایط خاصِ جسمی، حرکتی و ذهنی گامی مهم و مؤثّر در افزایش توانایی‌ها و ایجاد نشاط و امید روز افزون در میان جامعۀ هنرمند و توانمند معلولین میهن عزیز اسلامی است.

بی تردید بهره گیری از اندیشه‌هایی نوین از متن تا شیوۀ اجرا متناسب با شرایط جامعۀ عزیز معلولین، تلفیق حوزه‌های روانشناسی و روانکاوی با هنر اصیل نمایش و تشکیل گروه‌های کارشناسی و ترویج نگاه تخصصی به این حوزه، زمینه ساز تحولی ارزشمند و مؤثّر برای اعتلای هنر نمایش جامعۀ معلولین بوده که بر اثرگذاری و غنای آن خواهد افزود و بستر هنر را به نردبانی برای ترقّی و توسعۀ نشاط در جامعۀ عزیز معلولان ایران اسلامی مبدّل خواهد ساخت.

ورود خانوادۀ بزرگ و سختکوش بهزیستی استان دارالعباده و دارالعلم یزد به عرصۀ هنر نمایش و تلاش آگاهانه و هوشمندانه در این زمینه، حرکتی مبارک است که می‌تواند نقش مؤثّری در فرهنگ سازی و تثبیت جایگاه و توانمندی‌های بیشمار افراد دارای معلولیت در بخش‌های مختلف هنری داشته باشد.

اینجانب ضمن تبریک صمیمانه فرا رسیدن هفتۀ افراد دارای معلولیت؛ تقارن آن با جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت را به فال نیک گرفته و ضمن قدردانی از تلاش همۀ دست اندرکاران برگزاری این رویداد مهم هنری، رجاء واثق دارم شهر میراث جهانی یزد، این زیبای آرمیده در بستر کویر، میزبانی شایسته برای «پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر افراد دارای معلولیت کویر» خواهد بود. امیدوارم پنجمین دورۀ این جشنواره، زمینه ساز ارائه آثاری منسجم، خلاّق، هنرمندانه و با کیفیتی بهره‌مند از عناصر زیبایی‌شناسانه باشد.

سلامتی و توفیق روز افزون همگان را در پرتو آرمان‌های متعالی امام راحل عظیم الشأن (ره) و منویات رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در راستای سیاست‌های دولت مردم در تمامی لحظات با برکت زندگی از درگاه حضرت دوست مسئلت می‌نمایم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..