استاندار یزد تاکید کرد؛

پیشگیری مهمترین حلقه در چرخه مدیریت بحران است

استاندار یزد با بیان این که پیش‌بینی و پیشگیری، مهمترین حلقه و فاز در چرخه مدیریت بحران است، بر تقویت آموزش‌ها و توسعه مانورهای آمادگی مدیریت بحران در راستای کاهش حداکثری خسارت‌های جانی و مالی تاکید کرد.

«مهران فاطمی» در جریان برگزاری نمادین مانور زلزله و ایمنی مرکز استان در دبیرستان دخترانه شهید دهقان، با بیان این که چرخه مدیریت بحران دارای سه مرحله «پیش بینی و پیشگیری»، «مقابله» و «بازتوانی و بازسازی» است، گفت: تقویت آموزش‌ها و توسعه مانورهای آمادگی مدیریت بحران در مرحله پیش بینی و پیشگیری سبب کاهش هزینه‌ها در حوزه مقابله و بازتوانی بحران‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی کشور و نقش آن در تجربه انواع مخاطات طبیعی زمین ساخت و اقلیمی، اظهار کرد: این موضوع مبین ضرورت افزایش آموزش مواجهه با بحران‌ها بوده و باید به این مقوله توجه جدی شود.

استاندار با بیان این که بیش از ۷۰ درصد از مردم دنیا، آموزش‌های مدیریت بحران، خود امدادی و خود مراقبتی را دیده‌اند، گفت: این آمار در کشور ما به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسد لذا یکی از رویکردهای اصلی ما در مسئله مدیریت بحران‌ها باید ارائه آموزش‌های لازم به مردم و به ویژه دانش آموزان باشد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..