پاسخ رئیس کمیسیون امور داخلی به تذکر نماینده مهاباد

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور تاکید کرد: نباید امروز بر آتش اغتشاشات و فتنه دمید چراکه نه به نفع مردم بوده و نه به نفع کشور است.

به گزارش یزدی نیوز، محمد صالح جوکار در تذکری در جلسه علنی مجلس و در واکنش به اظهارات جلال محمودزاده نماینده مهاباد، بیان کرد: ضمن تبریک ایام هفته بسیج، روز نیروی دریایی و پیروزی غرورآفرین تیم ملی فوتبال کشور باید بگویم که آقای محمودزاده دو سوال را در کمیسیون شوراها مطرح کردند که سوال نخست وی در خصوص کوله‌بری و کولبران بود. جمع‌بندی در خصوص این سوال در کمیسیون، این شد که وزارت کشور ظرف مدت یک ماه بازرسانی را برای بررسی موضوع اعزام کند تا مشکلات حل شود. اگر مشکلات حل نشود وی می‌تواند مجددا در کمیسیون اعلام کند سوالش پابرجا است.

وی در ادامه اظهار کرد: سوال دوم وی در خصوص مرگ خانم مهسا امینی بود. با توجه به گزارش کمیسیون که نتیجه بررسی دقیق و مطالعات میدانی توسط کمیته تحقیق بود و در صحن مجلس قرائت شد، سوال ایشان دیگر برای مطرح شدن، موضوعیت نداشت چون پاسخ آن به تمام ملت ایران و نمایندگان داده شد، بنابراین طرح مجدد بر اساس رسالت کمیسیون و مأموریت ریاست مجلس به کمیسیون موضوعیت نداشت.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور متعلق به همه مردم است. چرا نمی‌گذارید آرامش به مردم برسد و دنبال ایجاد دغدغه خاطر برای مردم هستید. اکنون اغتشاشات فروکش کرده و زمانی است که باید به ملت پاسخ داده شود. اگر مردم دارای مشکلات اقتصادی هستند باید به این موضوع بپردازیم نه اینکه در آتش اغتشاشات و فتنه بدمید زیرا به نفع کشور و ملت نیست. ملت از نمایندگان مجلس انتظار دارند مشکلات آنها را حل کنند لذا نباید بنزین روی آتش فتنه‌گران ریخته شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی در ادامه تاکید کرد: خوراک و تغذیه برای رسانه‌های بیگانه از بهاییت، منافقین، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود تهیه نشود لذا امروز باید خدمتگزاری خود را برای مردم اثبات کنیم. این امر تنها نباید در گفتار باشد بلکه باید عملیاتی شود. برخی از روی احساسات حرف‌هایی می‌زنند در حالی که مردم دنبال این موضوعات نیستند. همان طور که حضرت آقا فرمودند صدای مردم در روز ۱۳ آبان بود که آمریکا و آدم‌های فتنه گر داخلی باید بشنوند. در این حال نباید مجدداً در داخل مجلس شورای اسلامی که مجلسی انقلابی است بیاییم به هر صورت طرح مسئله کرده و فتنه‌ای برپا کنیم و نگذاریم مردم به آرامش برسند زیرا ناامنی و بی‌ثباتی به کشور ضرر می‌رساند و اقتصاد را دچار مشکل می‌کند.

جوکار در پایان خاطرنشان کرد: چه تعداد از نیروهای انتظامی و بسیج شهید شدند که با کمال صبوری در میدان حضور داشتند و در مقابل اشرار و اراذل و اوباش و منافقین به آنها حمله شد و به شهادت رسیدند. دیگر آن دوران تمام شده و امروز دوران بازسازی است لذا بایستی همه ما مخصوصا نمایندگان که پل ارتباط با مردم و حاکمیت هستند، ارتباط بین مردم و دولت را مستحکم سازند تا دشمنان جرأت آسیب رساندن نداشته باشند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..