اصولگرایان با بیش از ۳ کاندیدا در انتخابات

به گزارش یزدی نیوزدر حالی که برخی از طیف‌های جناح راست می‌گویند کاندیدایشان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ حسن روحانی است اما عده‌ای دیگر معتقدند جریان متبوعشان یعنی اصولگرایان با بیش از ۳ کاندیدا در انتخابات حاضر می‌شوند و به انسجام نمی‌رسند. حسن غفوری فرد، مصطفی میرسلیم و علی عباسپور ۳ چهره شاخص حزب موتلفه اسلامی که طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر حضورشان در انتخابات ریاست جمهوری و حمایت موتلفه از آن‌ها در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود،در گفت‌وگو با «امید ایرانیان» ضمن تکذیب این خبر می‌گویند که حزب موتلفه هنوز استراتژی مشخصی درباره انتخابات سال ۹۶ اتخاذ نکرده است. غفوری فرد که به تازگی از رقابت انتخاباتی مجلس فارغ شده است و نبود نامش در لیست اصولگرایان انتقاد او را در پی داشته، بر این باور است که کاندیداهای اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری حاضر نمی‌شوند به نفع هم کنار بروند. عباسپور هم معتقد است که اصولگرایان نمی‌توانند فردی را مقابل حسن روحانی علم کنند.

 
غفوری فرد: انسجامی در بین اصولگرایان شکل نگرفته است
 
حسن غفوری فرد از اعضای قدیمی موتلفه است. او ۲ دوره نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بوده او البته در دو انتخابات مجالس نهم و دهم موفق به حضور در مجلس نهم شورای اسلامی نشد و در انتخابات مجلس دهم در حالی که انتظار داشت در لیست اصولگرایان قرار گیرد اما مورد بی مهری این جریان قرار گرفت. از این رو در لیست صدای ملت قرار گرفت که البته این لیست هم با ناکامی رو به رو شد. به هر روی اما غفوری فرد از چهره‌های معتدل و شناخته شده اصولگرایان است که این روزها ریاست این دوره از خانه احزاب را عهده‌دار است. رئیسی که برخی رسانه‌ها  او را کاندیدای موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرده‌اند، در گفت‌وگو با «امید ایرانیان» می‌گوید:«چه کسی گفته است که من کاندیدای احتمالی موتلفه خواهم بود؟ تا الان هیچ بحثی در این راستا با من نشده است و شخصاً این موضوع را تکذیب می‌کنم.» او همچنین درباره فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان نیز می‌گوید« قبلاً هم گفتم که با این وضعیتی که وجود دارد، احتمال می‌دهم که اصولگرایان بیش از ۳ کاندیدا داشته باشند و در نهایت اما همه کاندیداهایشان در عرصه بمانند. یعنی فکر می‌کنم که هنوز این انسجامی که باید، شکل نگرفته است.»
 
مصطفی میرسلیم: اصولگرایان در مرحله شناسایی کاندیداها هستند
 
مصطفی میرسلیم، یکی دیگر از اعضای حزب موتلفه اسلامی نیز از جمله کسانی است که به عنوان کاندیدای احتمالی از او نام برده شده است. میرسلیم  به « امید ایرانیان »می‌گوید« من تا الان چیزی در این مورد نشنیده‌ام و به نظرم رسانه‌ها چیزی را که خودشان دوست دارند و گمانه‌شان است را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند.» میر سلیم هم در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و عملکرد اصولگرایان می‌گوید:« اصولگرایان هم بالاخره اقدامات خود را شروع کرده‌اند. در محافل اصولگرایان هم بحث انتخابات مطرح است، همان‌طور که در محافل اصلاح‌طلبان مطرح است اما هنوز ورود جدی به انتخابات از سوی اصولگرایان در حد معرفی کاندیداها و مسائلی از این دست صورت نگرفته است و به نظرم الان اصولگرایان در مرحله شناسایی کاندیداها هستند.»
 
عباس پور: اصولگرایان کاندیدایی در برابر روحانی معرفی نمی‌کنند
 
سومین گزینه‌ای که رسانه‌ها از او به‌عنوان کاندیدای احتمالی موتلفه نام بردند ،علی عباسپور بود. اصولگرای منتقدی که در دور هشتم مجلس شورای اسلامی عملکرد خوبی داشت و انتقادهای بسیاری را به محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم و همچنین سیستم آموزشی وقت، وارد کرد. او یکی از کسانی بود که به همراه حمید کاتوزیان برابر اتفاقات سال ۸۸، موضع متفاوتی از اصولگرایان داشت نزدیکی‌اش سببی‌اش با خانواده هاشمی رفسنجانی، یکی از بحث‌هایی بود که باعث حمله‌های تند اصولگرایان تندرو و اغلب نزدیک به جبهه پایداری می‌شد. به هر روی اما او که اکنون رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است نیز خبر انتخابش از سوی موتلفه را  برای انتخابات ریاست جمهوری تکذیب کرد تکذیب کرد و گفت:« من نمی‌دانم چه کسی این بحث‌ها را مطرح می‌کند؟ اصلاً تا الان در این رابطه بحثی در موتلفه نشده است و موتلفه هنوز به صورت جدی به موضوع انتخابات سال ۹۶ ورود نکرده است.» او به «امید ایرانیان» می‌گوید:« الان همه تشکل‌ها و گروه‌ها در این رابطه صحبت می‌کنند و حزب موتلفه هم به همین صورت مشغول گفت‌وگو است و چیزی بیش از این هم مطرح نشده است.» عباسپور تأکید می‌کند:« سال ۹۶، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی محسوب می‌شود و با توجه به اقداماتی که او در دور اول انجام داده است، می‌توان گفت که خیلی سخت داوطلبی پیدا می‌شود که مقابل روحانی، بایستد و بخواهد با او رقابت کند به همین دلیل شخصاً نه چنین قصدی دارم و نه اینکه موتلفه چنین قصدی دارد که بنده را معرفی کند.»

بخش نظردهی بسته شده است..