رئیس دانشگاه یزد خبر داد؛

برخورد انضباطی دانشگاه یزد با دانشجویان متخلف

رئیس دانشگاه یزد از تعلیق چند دانشجو به علت اخلال مکرر در نظم و انضباط دانشگاه خبر داد و گفت: با این دانشجویان برخورد انضباطی می شود.

به گزارش یزدی نیوز، عباس کلانتری اظهار داشت: پس از فوت مهسا امینی شاهد اعتراض‌هایی در دانشگاه بودیم که البته ما زمینه گفتگو را در دانشگاه فراهم کرده و از آنان خواستیم اعتراض و سوالات خود را در قالب کرسی‌های آزاداندیشی مطرح کنند.

وی افزود: اما این دانشجویان با این مساله مخالفت کرده و به تداوم اعتراض به صورت جسته و گریخته پرداختند.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه ما اعتراض‌ها را به حساب مطالبات دانشجویی حساب کردیم، اظهار داشت: این اعتراضات در روزهای اخیر به ناهنجاری مبدل شد. این در حالی است که ما ۱۵ هزار دانشجو در دانشگاه داریم، اما تقریباً ۱۵۰ دانشجو اقدام به ناهنجاری پرداختند.

او ادامه داد: دانشجویان خواستار تحصیل در فضای آرام هستند، ولی این روند به اعتراض دانشجویان و خانواده‌های آنان و همچنین استادان شده است.

کلانتری این ناهنجاری‌ها را اخلال در نظم و آموزش دانشگاه توصیف کرد و گفت: این دانشجویان به هیچ وجه حاضر به گفتگو و پیگیری مطالبات از راه‌های قانونی نبوده و بر این اساس مجبور به استفاده از ابزارهای قانونی شدیم.

رئیس دانشگاه یزد تأکید کرد که لیدرهای این جریان‌ها شناسایی شده و پس از چندین بار تذکر به خودشان و خانواده‌هایشان مجبور به تعلیق آنان شدیم

کلانتری افزود: در صورت ادامه چنین اقداماتی که منشأ خارجی داشته و درصدد اخلال در نظم دانشگاه هستند، از همه صلاحیت‌های قانونی و انضباطی استفاده خواهیم کرد.

وی درباره تحولات رخ داده امروز در دانشگاه تصریح کرد: امروز جمعی از دانشجویان برای پاسداشت شهدای شیراز اقدام به عزاداری کردند، اما برخی دانشجویان که از قبل آماده بودند شعارهایی داده و عزاداری برای این شهدا را تحت تأثیر قرار دادند.

کلانتری با اشاره به اینکه اعتراض با دریافت مجوز در دانشگاه هیچ مشکلی ندارد حتی مکانی برای این اعتراض‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: به خانواده‌های دانشجویان خصوصاً یزدی‌ها توصیه می‌کنیم مراقب فرزندان خود باشند و اجازه حضور آنان را در تجمع‌هایی که درصدد خدشه به نظام است، ندهند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..