دانشگاهیان دانشگاه آزاد یزد با صدور بیانیه ای؛

دانشگاه، مرکز اندیشه ورزی و گفتگوست/اجازه سوء استفاده دشمنان را نمی دهیم

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد درخصوص اغتشاشات و اقدامات هنجارشکنانه اخیر آشوبگران، بیانیه ای صادر کردند.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد با صدور بیانیه ای در خصوص اقدامات هنجارشکنانه اخیر آشوبگران، اعلام کردند: در هفته آغازین بازگشایی دانشگاه ها، ما دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحومه امینی، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به تمام ابعاد این حادثه تلخ و اطلاع رسانی فوری نتایج آن به عموم ملت ایران هستیم.

دانشگاهیان دانشگاه ازاد یزد در ادامه ضمن توصیه به اقشار مختلف ملت برای پیگیری مطالبات به حق خود در فضایی آرام و دور از التهاب و از طریق مجاری قانونی و عقلانی، اتخاذ تدابیر دقیق تر دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه خواستار شده اند.

در ادامه این بیانیه می خوانیم؛ شرایط پیچیده و غبارآلود کنونی کشور، هوشیاری و بصیرت همه بخش های جامعه را می طلبد، به ویژه دانشگاهیان که به عنوان قشر فرهیخته و اثر گذار، نقش بزرگی در جهت دهی افکار عمومی دارند و همواره در معرض توطئه های بدخواهان نظام بوده اند تا با بهره گیری از احساسات پاک و روحیه حق طلبی جوانان دانشجو به اهداف پلید خود در به انحراف کشاندن آرمانهای مقدس دانشجویان برسند.

در پایان نیز آمده است؛ ما اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ضمن اعلام مرزبندی صریح خود با جریاناتی که همصدا با معاندین قصد ایجاد اخلال و بی‌نظمی در روند آغاز سال تحصیلی و بازگشایی دانشگاه‌ها را دارند، بر اساس رسالت علمی و تربیتی خود، پرشور تر از گذشته در کلاس‌های درس حاضر شده و اجازه سوء استفاده دشمنان قسم خورده ایران اسلامی از شرایط موجود را نمی دهیم.
دانشگاه، مرکز اندیشه ورزی و برگزاری محافل علمی و گفتگومحور است و همچون گذشته در شفاف سازی و پاسخگویی به شبهات، پیشران تعالی کشور خواهد بود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..