رئیس کل دادگستری یزد خبر داد

آزادی ۲۱۲۴ زندانی یزد با استفاده از ارفاقات قانونی

رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: با پیگیری‌های انجام شده در ۴ ماهه نخست سال‌جاری تعداد دو هزار و ۱۲۴ نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی یا تسهیلات قضایی آزاد شده‌اند.

“غلامعلی دهشیری” در تشریح اقدامات دادگستری استان یزد در رابطه با آزادی زندانیان واجد شرایط با استفاده از ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های قوه قضاییه در دوران تعالی کاهش جمعیت کیفری است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده در ۴ ماهه نخست سال‌جاری تعداد ۲ هزار و ۱۲۴ نفر از مددجویان استان با استفاده از ارفاقات قانونی یا تسهیلات قضایی از زندان آزاد شده‌‎اند.

وی افزود: این تعداد از محکومان استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی و یا تسهیلات قضایی از قبیل « آزادی مشروط، تعلیق در اجرای مجازات و…» از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به آزادی یک هزار و ۸۵۲ زندانی و ۸ مورد عفو زندانیان استان در سال‌جاری، افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی در سراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

دهشیری تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از میزان، وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیز زندگی سالمی را در پیش گیرند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..