بیانیه شورای اسلامی شهر یزد درباره اغتشاشات اخیر

شورای اسلامی شهر یزد: نظام سلطه به بهانه فوت خانم امینی، بار دیگر نیرو‌های پیاده نظام خود را به صحنه آورد.

به گزارش یزدی نیوز، شورای اسلامی شهر یزد در پیامی، اغتشاشات اخیر در برخی شهر‌های کشور و توهین فتنه گران به مقدسات اسلامی را به شدت محکوم کرد.

در این پیام آمده است: در آستانه گرامیداشت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس و در حالی که حضور حماسی ۲۱ میلیونی مردم خداجو در مراسم اربعین حسینی و رزمایش بزرگ مسلمانان و شیعیان از بیش از ۷۰ کشور جهان برگزار گردید، و از سوی دیگر شاهد موفقیت‌های دیپلماسی انقلاب اسلامی در سازمان ملل و کشور‌های منطقه هستیم، بار دیگر دست جنایتکار استکبار جهانی از آستین ایادی نفوذی، مزدوران داخلی آنان و جمعی فریب خورده بی بصیرت بیرون آمد و کام مردم را تلخ کرد.

در سال‌های اخیر دشمنان نظام اسلامی که در عرصه‌های مختلف دشمنی با نظام اسلامی ناکام مانده اند، به هر بهانه‌ای و با هر حربه‌ای برای سلب آسایش و آرامش مردم و ایجاد ناامنی و آشوب بهره می‌گیرند.

اکنون به بهانه فوت خانم مهسا امینی، نظام سلطه یک بار دیگر نیرو‌های پیاده نظام خود را به صحنه آورده، تا با خیال خام خود از وضعیت پیش آمده طرفی ببندد.

گرچه اعتراض و انتقاد به عملکرد‌ها حق طبیعی و قانونی مردم است، لیکن عده‌ای مزدور و یا غافل، به طور هماهنگ و در اجرای طراحی دشمن و بدون توجه به فرآیند‌های قانونی با ایجاد اغتشاش در شهر‌های مختلف، اقدام به آتش زدن قرآن، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاه‌های امام زاده ها، کشتن تعدادی از هموطنان، تخریب اموال عمومی و خصوصی، کشیدن چادر و روسری از سر زنان عفیفه و محجبه و تعرض به روحانیت و حافظان امنیت می‌کنند.

هجمه به خادمان مردم در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی (فراجا) نیز که همواره مجاهدانه و مخلصانه در جهت امنیت و آسایش مردم تلاش می‌کنند و مظلومانه مورد هجمه واقع می‌شوند گا‌ها اقداماتی مذبوحانه در جهت راهبرد شیطانی دشمن برای تضعیف موقعیت نظام اسلامی و عزت و انسجام ملت ایران و حافظان جان برکف امنیت کشور است.

 

اعضای شورای اسلامی شهر یزد ضمن دعوت آحاد مردم به هوشیاری، بصیرت و حفظ آرامش و توصیه به همه اقوام و مذاهب به انسجام و وحدت و محوریت قانون، از حضور گسترده مردم در راهپیمایی بعد از نماز جمعه تشکر و قدردانی می‌نماید.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..