فرمانده سپاه الغدیر:

مردم مراقب جنگ رسانه ای دشمن باشند/جهادامیدآفرینی وظیفه ای همگانی

no-thumbs

فرمانده سپاه الغدیر گفت: مردم امروز باید مراقب جنگ رسانه ای دشمن باشند زیرا دشمن در صدد تحریک احساسات مردم است.

به گزارش یزدی نیوز، سردار حسین زارع کمالی،  در همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت به مناسبت هفته دفاع مقدس در مسجد حظیره یزد اظهار داشت: هفته دفاع مقدس، مقطع بریده شده ای از تاریخ این سرزمین نیست بلکه همچون عاشورا، بخشی الهام بخش و بخشی از هویت عزتمند تاریخ این سرزمین است زیرا امروز عزت، عظمت، اقتدار، امنیت و آرامش ما مدیون ایثارگری ها و جانفشانی ها و رشادت های رزمندگان و پیشکسوتان آن دوران است.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس، تجلی و یادآور ایستادگی ها و مقاومت شیرزنان و رادمردان این سرزمین است که به فرمان امام و مقتدای خود لبیک گفتند و در راستای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی، جانفشانی کردند.

زارع کمالی ادامه داد: دفاع مقدس، عبرت ها و درس های بسیاری برای همگان دارد و چراغ راه جوانان ما در دهه پنجم برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به زیبایی به آن اشاره کرده اند.

فرمانده سپاه الغدیر ادامه داد: هدف از انقلاب اسلامی ایران، ایجاد تمدن نوین اسلامی برای زمینه سازی منجی عالم بشریت است.

ملت ایران در جهاد اکبر نیز باید همچون جهاد اصغر از خود کارنامه ای درخشان بر جا گذارد

وی تاکید کرد: دیروز جنگ نظامی و نیاز به جهاد اصغر بود و ملت سرافراز ایران توانستند با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) و تبعیت از امام انقلاب، کارنامه درخشان و قابل قبول و قابل دفاعی از خود بر جا بگذارند اما امروز، دفاع در عرصه جنگ رسانه، جمعیتی، اقتصادی، امنیتی و نفوذ است و امروز به نوعی با جنگ شناختی و در یک کلام جنگ ترکیبی مواجه هستیم و جهادی که امروز می طلبد، جهاد اکبر است.

زارع کمالی اظهار داشت: امروز باید همچون پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و همچون خانواده شهدا و همچون شهدا در این جهاد عمل کنیم.

وی ادامه داد: مهمترین ویژگی شهدای ما، شناخت دشمن، شناخت نقشه های دشمن و حضور به موقع در میدان رزم بود و امروز اگر ادعا داریم که حافظ خون شهدا هستیم، وظیفه ما این است که در جهاد تبیین همچون شهدا عمل کنیم و مراقب جنگ رسانه ای دشمن باشیم.

زارع کمالی تصریح کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که نمی تواند به تصرف این سرزمین بپردازد زیرا مردم به خوبی نشان داده اند که در برابر متجاوزان سر تعظیم فرود نخواهند آورد و دریافته که تنها راه جابجا کردن ارزش‌ها و باورهای ما، جنگ ترکیبی به ویژه جنگ رسانه است.

دشمن در صدد تصرف مغزها و قلوب ملت ایران است

وی عنوان کرد: امروز دشمن در جنگ رسانه ای، مغزها و قلب‌ها را هدف قرار داده زیرا می داند که از این طریق می تواند ارزش ها، باورها و اعتقادات و احساسات را تصرف کند و در این صورت دیگر نیاز به تصرف سرزمین نیست زیرا مردم آن سرزمین پیاده نظام دشمن می شوند.

فرمانده سپاه الغدیر یادآور شد: امروز آنچه در این سرزمین مشاهده می کنید نتیجه جنگ رسانه ای دشمن و نتیجه فریب و تحریف توسط دشمن است و نتیجه این است که خودفروختگان داخلی اعم از عوام و خواص در حال پیاده کردن نقش دشمن هستند.

زارع کمالی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال قبل بعد از بیش از یک دهه تذکر، با بیان اینکه جهاد تبیین یک فریضه آرمانی، عینی و همگانی است، حجت را بر همه ما تمام کردند و امروز وظیفه ما جهاد تبیین و جهاد امید آفرینی است و همه وظیفه داریم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را به مردم بازگو کنیم و دشمن را به مردم خوب نشان بدهیم و نقشه های دشمن را برای مردم بازگو کنیم.

وی تاکید کرد: جهاد تبیین یعنی حضور با بصیرت، آگاهانه و شجاعانه مردم در عرصه های مختلف در مقابل نقشه های دشمن و امیدواریم بتوانیم در جهاد تبیین و جهاد امیدآفرینی همچون جهاد اصغر کارنامه خوب و قابل دفاعی از خود نشان دهیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..