نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

جانبازان و معلولان باید سالن ورزشی مجهز و مستقل داشته باشند

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به لزوم توجه دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات جانبازان و معلولان گفت: جانبازان و معلولان باید سالن ورزشی مجهز و مستقل داشته باشند.

به گزارش یزدی نیوز محمدصالح جوکار، در دیدار رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان یزد با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه توجه به جانبازان و معلولان اظهار داشت: هر چند مصوباتی در موضوعات مختلف به ویژه در بحث ورزش معلولان و جانبازان وجود دارد ولی دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای اجرای آن ندارند.

وی با تاکید بر اینکه جانبازان و معلولان نیازمند ورزش و تحرک هستند، افزود: این قشر با توجه به شرایط خاصی که دارند باید ورزش کنند و اگر این کار صورت نگیرد به مرور زمان با مشکل مواجه می‌شوند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه برای سلامتی جانبازان و معلولان هر کاری که می‌شود باید انجام داد، افزود: هر دستگاه‌ اجرایی باید در حیطه وظایف خود و در زمینه ایجاد بستر مناسب برای ورزش جانبازان و معلولان اقدامات لازم را انجام دهد زیرا این حق آنهاست و نباید در این زمینه کوتاهی صورت گیرد.

جوکار به اقدامات ارزشمند هیئت ورزش جانبازان و معلولان اشاره کرد و گفت: این اقدامات می‌تواند استمرار داشته باشد و امیدواریم محکم و پایدار دنبال شود تا ورزش این قشر راه‌اندازی شود و بدون هیچ مشکلی انجام گیرد و ما نیز در بحث نظارتی هر آنچه که در توان داریم دنبال خواهیم کرد تا مشکلاتشان برطرف شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس عنوان کرد: این قشر شرایط خاص بدنی دارند و نیازمند یک سالن مجهز و مستقل هستند زیرا همه سالن‌های ورزشی برای آنها مناسب نیست و امکان استفاده از آن را به شکل شایسته ندارند.

جوکار بر توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی جهت رفع مشکلات جانبازان و معلولان تاکید کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..