امام جمعه بخش مرکزی یزد:

تقدیر از انسجام قوا در یزد/تحول در سیاست خارجی مطالبه مردمی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به مطالبات مهم مردم گفت: تحول در سیاست خارجی یک مطالبه مردمی است.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه که در روستای فهرج برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: حادثه انفجار در دفتر نخست وزیری را باید به عنوان یک جریان نفاق در نظر بگیریم و با وجود انقلاب اسلامی، جریان نفاق هم برای انحراف از این مسیر ارزشمند پدید آمد.

وی عنوان کرد: جریان نفاق در آن دوران وجود داشته و امروز نیز به شکل دیگری وجود دارد بنابراین باید نسبت به آن بصیرت داشت.

مدرسی با گرامیداشت هفته دولت بیان کرد: در هفته دولت، مطالباتی که رهبر معظم انقلاب از دولتمردان سیزدهم داشتند از جمله ضرورت تکیه بر ارزش‌های اسلامی، تلاش برای تحقق دولتی مردمی، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه و اقدامات برنامه ریزی شده همچنین مقابله با جنگ روانی و نرم دشمن باید محقق شود.

دولت در خدمت رسانی به مردم اولویت‌ها را مدنظر قرار دهد

مدرسی ادامه داد: از سوی دیگر باید اولویت‌هایی به شکل ویژه مورد توجه مجموعه دولت سیزدهم و همه افراد موثر در کشور باشد زیرا هر چند تلاش‌هایی که دولتمردان در سراسر کشور داشتند به ویژه در استان یزد که با وجود محدودیت‌ها، امور پرانگیزه و با شتاب و پر تلاش پیش رفته اما موضوعات مهم نیز باید مورد توجه باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: یکی از این اولویت‌ها، بازسازی انقلابی است که باید در دایره عقلانی صورت گیرد زیرا جریان انقلابی در هشت سال قبل از دولت سیزدهم، به اسم اعتدال، لطمه‌های فراوانی دید که باید در این زمینه بازسازی صورت گیرد.

وی یکی دیگر از اولویت‌ها را فساد ستیزی دانست و بیان کرد: در عرصه‌های مختلف به ویژه عرصه‌های اقتصادی، فسادستیزی ضروری است زیرا جریان‌های زیادی را به خود مرتبط می‌سازد؛ بحث ۹۲ هزار میلیارد تومان یکی از موضوعات اقتصادی روز است که باید زمینه‌های این جریان و خطای بزرگ را شناسایی کرد و با افراد و گروه‌هایی که در این فضا دخیل بوده اند، برخورد قانونی صورت گیرد و نتیجه آن به اطلاع مردم برسد.

مدرسی همچنین بر احیای امید و اعتماد در دل مردم تاکید کرد و گفت: همه ارکان و بخش‌ها باید آن را اصل اساسی قرار دهند و اصل دیگر انسجام، اقتدار و اشراف دولت است.

انسجام قوا در یزد در مسیر حل مشکلات و تسهیلگری برای مردم استفاده شود

امام جمعه بخش مرکزی یزد، وحدت و انسجام همه قوا به ویژه در استان یزد را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: این انسجام باید برای حل مشکلات و تسهیلگری مردم به کار گرفته شود و در سراسر کشور مورد توجه باشد.

وی عنوان کرد: در موضوع فرهنگ و رسانه لازم به توجه است که جریان رسانه و فرهنگ انقلابی در یزد باید دایره خود را وسیع‌تر ببیند و با وسعت نظر و بدون تنگ نظری و نگاه سلیقه‌ای افرادی که واجد شرایط حضور و اثرگذاری در جریان فرهنگ و رسانه هستند، برای استفاده از پتاسیل های مختلف و ایجاد جریان‌های موثر اجتماعی و انقلابی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدرسی، یکی از مطالبات دیگر مردم را تحول در سیاست خارجی دانست و افزود: آخرین مطالبه هم امتداد اصلاح و تغییر بخش‌هایی در فضای مدیریتی بر مبنای عدالت و فسادستیزی و به نفع مردم است.

دولتمردان مراقب وقت کشی غربی‌ها باشند

وی عنوان کرد: در زمینه سیاست خارجی موضوع برجام مطرح است؛ باید مواظبت بر وقت کشی غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها و همچنین هوشیاری و برخورد با کسانی که به اصطلاح آشوبگر هستند و در نظم و امنیت کشور و مردم اخلال ایجاد می‌کنند مورد توجه باشد و یکی دیگر از مطالبات مردمی هم اولویت دادن به روستاهاست.

مدرسی در مورد افرادی که می‌خواهند سلب امنیت کنند نیز اظهار داشت: دستگاه قضایی و انتظامی در این زمینه با انسجام و هماهنگی اقدام کنند و تاکنون نیز اقدامات شایسته ای صورت گرفته و مردم و گروه‌های مختلف نیز باید آگاهانه عمل و رفتار کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..