به مناسبت هفته دولت؛

طرح‌های عمرانی و اقتصادی مهریز افتتاح شد

پنج طرح‌ عمرانی و اقتصادی از جمله یک واحد تولید خوراک دام، طیور و آبزیان و ایستگاه سنجش هوا و چند واح بومگردی روستایی در مهریز به مناسبت هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت.

یکی از این طرح‌ها که با حضور «محمدعلی شاه حسینی» معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد افتتاح شد، کارخانه خوراک دام، طیور آبزیان شرکت تعاونی دامداران مهریز بود که در زمینی به مساحت شش هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ٢٥٠ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید سالیانه ٢٥ هزار تن و اشتغالزایی ٢٠ نفر ایجاد شده است.

شرکت تعاونی دامداران مهریز در سال ۱۳۶۷ تاسیس شده و هم‌‍ اکنون با یک هزار و ۸۰۰ عضو و سرمایه یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان به یکی از تعاونی‌های برتر استان مبدل شده است.

شرکت مذکور علاوه بر یک واحد تولید خوراک دام، طیور و آبزیان به ظرفیت تولید سالانه ٢٥ هزار تن، دو واحد ایستگاه جمع آوری شیر با ظرفیت ٤٠ تن در روز و نیز سه باب انبار به ظرفیت چهار هزار تن است.

«محمد علی شاه حسینی» معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد در حاشیه افتتاح این طرح‌ها، گفت: توجه به تولید و اشتغال جزو برنامه‌های مهم و محوری دولت است که با همکاری بخش خصوصی، حمایت و همراهی مسئولان و همیاری سرمایه گذاران بر حسب ضرورت در مناطق مختلف استان پیگیری می‌شود.

وی افزود: مشارکت خیران و بخش خصوصی در کنار اعتبارات دولتی نقش مهمی در توسعه، تولید و اشتغال دارد و باید زمینه همکاری بیشتر علاقه مندان در استان فراهم شود.

گفتنی است؛ مجموع طرح‌های مورد افتتاح  شامل شامل ساختمان شرکت تعاونی دهیاری‌ها، کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان، ایستگاه سنجش هوا، سفره خانه سنتی روستای بنادک سادات و بوم گردی سراچه در فخرآباد در بخش مرکزی بوده است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..