امام جمعه یزد:

فداکاری کادر درمان در ایام کرونا باید در تاریخ ثبت شود

امام جمعه یزد گفت: فداکاری های کادر درمان در ایام شیوع کرونا باید در تاریخ ثبت شود و آیندگان باید با این افراد و روحیه آنها آشنا شوند.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره شهدای علوم پزشکی با تاکید بر این که تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع سلامت امری لازم و ضروری است، اظهار کرد: در دوران شیوع کرونا، کادر درمان در بسیاری از کشورها از محل کار خود فرار می‌کردند اما در کشور ما کادر درمان شبانه روز، فداکارانه به مراقبت از بیماران کرونایی پرداختند.

وی با اشاره به این که تعدادی از پزشکان و پرستاران و سایر کادر در کنار بالین بیمار خود جان باختند، افزود: دنیا باید این اسطوره‌های ایثار و فداکاری را بشناسد و برگزاری این کنگره ها گامی در این مسیر است.

ناصری با بیان این که بسیاری از پرستاران و پزشکان و کادر درمان، گمنام خدمت رسانی می‌کردند، تاکید کرد: فداکاری‌های کادر درمان در ایام شیوع کرونا باید در تاریخ ثبت شود و آیندگان باید با این افراد و روحیه آنها آشنا شوند.

امام جمعه یزد به دست اندرکاران برگزاری این کنگره گفت: باید تلاش شود محتوای مناسب و قابل قبولی برای این کنگره تهیه شود و شرح حال شهدا باید به طور مفصل بیان شود و شهدای این حوزه به بهترین نحو معرفی شوند.

وی بر لزوم تشکیل کمیته علمی قوی برای برگزاری این کنگره تاکید و اظهار کرد: وزارت بهداشت باید همراهی و همکاری بیشتری با برگزارکنندگان این کنگره در استان یزد داشته باشد و اطلاعات مورد نیاز را به موقع در اختیار دبیرخانه کنگره در یزد قرار دهند.

«عمیدالدین خطیبی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه این هشتمین کنگره شهدای علوم پزشکی و در راستای تحقق گام دوم انقلاب است، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت و هماهنگی های داخل استانی بتوانیم کنگره در خور شأن شهدای مدافع سلامت برگزار کنیم.

«عابدین زاده» دبیر کنگره شهدای مدافع سلامت استان یزد نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده برای برگزاری هشتمین دوره این کنگره بیان کرد: ۲۳۵ شهید در حوزه بهداشت و سلامت در کشور داریم که ۱۲۸ نفر آنها مرد و بقیه زن هستند، چهار نفر پزشک عمومی و ۴۲ پزشک متخصص و فوق تخصص بیش از ۴۰ پرستار بودند و بیشترین آمار شهدای مدافع سلامت از پزشکان متخصص و فوق تخصص بودند.

«پورحسینی» مشاور وزیر بهداشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در راه معرفی شهدا قدم برداشتن، دست در دست خدا دادن است بنابراین محکم قدم برداریم که بهترین معامله، معامله با خداوند متعال است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به مقوله جهاد تبیین افزود: اگر نتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت که ریشه در عاشورا دارد را تبیین کنیم، نخواهیم توانست در برابر مستکبران مقاومت کنیم.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، در این مراسم از آزادگان حاضر در جلسه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی نیز تقدیر شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..