استاندار یزد:

هزینه در آموزش اتباع خارجی، سرمایه‌گذاری است

استاندرا یزد ضمن تاکید بر تدوین سند تحول پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی با لحاظ پیوست عدالت آموزشی و اجتماعی، در مورد هزینه‎های آموزش اتباع خارجی گفت: آموزش در این حوزه سرمایه‌گذاری است.

«مهران فاطمی» در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد، «ایاب و ذهاب دانش آموزان» را یکی از دغدغه های خانواده ها در آستانه بازگشایی مدارس دانست و گفت: جلسه ای به منظور تصمیم گیری هزینه سرویس مدارس، در سطح اداره کل آموزش و پرورش و شهرداری یزد برگزار و تدابیر لازم در خصوص تامین سرویس مدارس اندیشیده شود.

وی با اشاره به آمار دو هزار و ۵۰۰ نفری تعداد بی‌سوادان استان اشاره و خاطرنشان کرد: عموم مردم استان یزد توجه ویژه‌ای به تحصیل فرزندان خود دارند و بخش عمده این آمار متعلق به مهاجرین از سایر استان‌ها و اتباع خارجی است که باید برنامه ریزی های لازم در این حوزه انجام شود.

استاندار ادامه داد: سرمایه‌گذاری در امر آموزش به ویژه آموزش اتباع خارجی هزینه نیست و نتایج آن در دراز مدت قابل مشاهده خواهد بود.

فاطمی با اشاره به مسائل و مشکلات پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان، بیان کرد: در راستای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف این بخش، ظرف مدت یک ماه سند تحولی مبتنی بر دو رکن المپیادها و جشنواره‌ها با پیوست عدالت آموزشی و اجتماعی و نگاه به استعدادهای برتر در سطح استان، تدوین و جهت تصویب در این شورا و ستاد فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان استان ارائه شود.

وی در ادامه از حمایت همه جانبه استان در امر پژوهش و نوآوری به ویژه در حوزه آموزش و پرورش خبر داد.

استاندار به نگاه ویژه استان به دانش‌آموزان افتخارآفرین در المپیادها و جشنواره‌های علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی اشاره و اظهار کرد: در کنار مسائل تربیتی و عقیدتی که همواره مورد تاکید ماست، برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های مالی و معنوی لازم جهت پیشتازی و افتخارآفرینی آموزش و پرورش یزد در سطوح ملی و بین المللی انجام می‌شود.

منبع:ایسنا یزد

 

بخش نظردهی بسته شده است..