رئیس کمیسیون خانواده شورای شهر یزد:

تحقق شهر پویا مستلزم سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان و خانواده است

رئیس کمیسیون خانواده شورای اسلامی شهر یزد گفت: تحقق شهر پویا مستلزم سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان و خانواده است.

«فاطمه زارع» با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران به بحث خانواده و زنان نگاه ویژه‌ای داشته است، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله) نیز تاکید ویژه‌ای به این موضوع دارند که احترام به زن، اجازه دادن به آنها برای به منصه ظهور رساندن استعدادهایشان است.

وی تصریح کرد: نگاه ویژه سبب شده است که در طول انقلاب شاهد باشیم تعداد بسیاری از بانوان در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی فعالیت داشته باشند و به موفقیت‌های بالایی دست یابند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه در شورای اسلامی شهر یزد توجه ویژه‌ای به جایگاه بانوان وجود دارد، گفت: پیشرفت و توسعه همه‌جانبه شهرها در صورتی محقق می‌شود که از بانوان غافل نشویم.

وی با بیان اینکه حداقل نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: امکان ندارد که به دنبال جامعه‌ای متعادل، ایده‌آل، سالم و پویا باشیم و نقش زنان را نادیده بگیریم.

زارع ادامه داد: امروزه در تمام کشورهای جهان حتی افرادی که در مباحث فرهنگی و اجتماعی کارگزار هستند، بحث توجه به بانوان را مورد توجه قرار داده و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

رئیس کمیسیون خانواده شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، گفت: اگر نگاه به این قشر از جامعه به لحاظ کیفی باشد، تأثیرگذاری ۸۰ تا ۸۵ درصدی آنها را شاهد هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر یزد تحقق شهر پویا را مستلزم سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان و خانواده دانست و خاطرنشان کرد: به نوعی در بحث خانواده و جامعه بانوان از تأثیرگذاری بسیار بالایی برخوردار هستند.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، زارع توجه به این مباحث را از جمله مهم‌ترین اولویت‌های کمیسیون خانواده شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: اعضای شورای اسلامی شهر یزد در این دوره تاکید بسیاری بر دیده شدن تمام اقشار جامعه دارند و تمام این موارد دست به دست هم می‌دهد که بتوانیم شهری سالم، آباد و پویا داشته باشیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..