تکذیب ورود سیل رودخانه تفت به یزد/ساخت سیل‌بند جدید شهر یزد توسط نیروی زمینی ارتش

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن تکذیب ورود سیل رودخانه تفت به یزد، از ورود بخشی از روان آبهای کوههای اطراف پارک کوهستان و دهکده مقاومت به شهر یزد به علت حجم بالای بارندگی در سیل اخیر خبر داد.

«عزیزالله سیفی» در این باره افزود: تاکنون آب رودخانه تفت در طول تاریخ به سمت یزد روانه نشده است بلکه این آب به سمت چرخاب در شهرستان اشکذر هدایت می‌شود.

وی درخصوص روان آب های اخیر در سطح شهر گفت: آبهایی از کوه های اطراف پارک کوهستان، کوه های دهکده مقاومت و کوه های سمت صفائیه، همچنین بارندگی که اتفاق افتاده است با ۸۳ میلیمتر و حتی در بعضی نقاط ۹۰ میلی متر باتوجه به اینکه شهر یزد از جهت هندسی، شیب مناسبی برای هدایت آب ها نداشته است موجب تجمیع این آب ها و روان آب شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: آب هایی که از کوه های جلو کاریزبوم از سمت جاده نیز به مسیر رودخانه ای که در کاریزبوم ایجاد شده هدایت شده و وارد یزد نشده است.

سیفی درخصوص پارک کوهستان نیز گفت: خوشبختانه با همکاری و ورود نیروی زمینی ارتش، در ابتدای پارک کوهستان خاکریزی در حال ساخت است تا دیگر امکان ورود این گونه روان آب ها نیز به یزد نباشد.

وی ادامه داد: میزان بارندگی در دو ساعت و نبود شیب مناسب شهر یزد، روان آب ایجاد شده را مشکلات زیادی ایجاد کرد که اگرچه در دوره‌های قبل باید بیشتر روی آن کار می‌شد از جمله رودخانه مرکز شهر لیکن شورای اسلامی شهر و شهرداری با همکاری مسئولین استان در حال برنامه‌ریزی برای حل موضوع هستند تا چنین مشکلاتی کمتر شکل بگیرد و روان آبها بدرستی هدایت شوند

سیفی در پایان خاطرنشان کرد: همه امکانات شهرداری در برگشت حالت عادی به شهر و رفع مشکلات بسیج شده است و از صبر و شکیبایی و همراهی مردم خوب یزد تشکر می‌کنیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..