ثبت رکورد بی سابقه مصرف داده در روز‌های بارانی یزد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد: اوج مصرف داده در روز‌های بحرانی سیل به عدد بی سابقه ۱۵۰ گیگابیت بر ثانیه رسید.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا پاکدل گفت: این رکورد بی سابقه مصرف داده در روز‌هایی که یزد درگیر سیل بود، بیانگر پایداری مناسب ارتباطات ثابت و سیار در شرایط بحرانی و همچنین تاثیر دسترسی مردم، ارگان‌های خدمات رسان و مجموعه مدیریت بحران به زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنت پرسرعت برای اطلاع رسانی به موقع است.

وی افزود: با توجه به هشدار سطح قرمز اداره کل هواشناسی و شروع فعالیت سامانه بارشی در استان یزد و جاری شدن سیل در بیشتر مناطق شهری و روستایی، در بازدید‌های میدانی و ارزیابی‌های فنی توسط حوزه‌های مرتبط و اپراتور‌های ارتباطی، قطعی‌های جزئی شناسایی و توسط تیم‌های امدادی رفع شد.

پاکدل تأکید کرد که هم اکنون زیرساخت‌های ارتباطی در سراسر نقاط استان یزد پایدار و از پوشش مناسبی برخوردار است.

وی با اشاره به این که اولین نیاز مردم، ارگان‌های خدمت رسان و مجموعه مدیریت بحران در این شرایط حساس، دسترسی به ارتباطات پایدار و شبکه پرسرعت جهت اطلاع رسانی، هماهنگی، سرعت عمل، اعلام هشدار و کاهش خسارات است، ادامه داد: با درخواست استاندار محترم و تایید وزارت ارتباطات، در سه نوبت پبامک‌های اطلاع رسانی و هشدار توسط اپراتور‌های تلفن همراه برای عموم مردم ارسال شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..