افزایش ساخت و ساز‌های غیرمجاز در یزد

رئیس کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد بر لزوم ضرورت رعایت استاندارد‌های ساختمان‌سازی تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز محمدباقر پارسائیان با اشاره به توجه شورای اسلامی شهر به برخورد با ساخت‌وساز‌های غیرمجاز و غیراصولی در سطح شهر گفت: بحث نظارت بر ساخت‌وساز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بر این اساس توجه ویژه‌ای از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد به این مسئله شده است.

وی افزود: تعداد ساخت و ساز‌های غیرمجاز طی سال‌های گذشته در یزد بسیار زیاد شده و یکی از دلایل این موضوع نظارت ضعیف بر این موضوع است.

عضو شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین رویکرد‌هایی که در این دوره از مدیریت شهری به آن توجه شده، برخورد قاطع با افرادی است که به صورت غیرمجاز و غیرایمن اقدام به ساختمان‌سازی می‌کنند، چرا که این کار ممکن است جان افراد بسیاری را به خطر بیندازد.

پارسائیان با اشاره به این ادعا که طولانی بودن روند دریافت پروانه ساخت عاملی برای استقبال نکردن شهروندان جهت دریافت این مجوز است، گفت: با اقداماتی که در چند سال اخیر به ویژه در این دوره انجام شده، روند کار تسهیل و سرعت صدور پروانه ساخت افزایش یافته و مدیریت شهری یزد به دنبال رفع موانع و معضلات در شهر است.

وی ادامه داد: تمام ساختمان‌ها باید با دریافت پروانه ساخت شروع به کار کنند، زیرا به هیچ مرحله‌ای از ساختمان‌سازی بدون پروانه ساخت اجازه فعالیت داده نخواهد شد و قطعاً با آن برخورد خواهد شد.

پارسائیان تأکید کرد که هر یک از مسئولان شهری و شهروندان وظیفه دارند در راستای استحکام‌بخشی ساختمان‌ها اقدام کرده و در این زمینه به‌طور قطع هیچ‌گونه کوتاهی پذیرفته نیست.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..