مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

مرکز نیکوکاری دانش‌بنیان سورنا در یزد افتتاح شد

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: مرکز نیکوکاری دانش‌بنیان سورنا در یزد با هدف تأمین منافع فراگیر در حوزه کسب‌وکارهای نوین، فن آور و دانش بنیان نیازمندان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شجاعان،  در مراسم افتتاحیه مرکز نیکوکاری دانش‌بنیان سورنا در پارک علم و فن‌آوری یزد اظهار داشت: تاکنون ۱۶ مرکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی در استان یزد ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: مراکز نیکوکاری کارآفرینی خدماتی از جمله پرداخت تسهیلات اشتغال، تأمین مکان و تجهیزات کسب‌وکار، تأمین مواد اولیه کسب‌وکار، خدمات مشاوره‌ای، بازاریابی و فروش محصولات، آموزش‌های کسب‌وکار و کاریابی را به مددجویان تحت پوشش همچنین نیازمندان استان یزد ارائه می‌کنند.

شجاعان یادآور شد: مرکز دانش‌بنیان سورنا با هدف انجام امور مربوط به جذب منابع مالی از خیرین برای کمک به راه اندازی طرح های نوین و دانش‌بنیان، برگزاری رویداهای کارآفرینی و استارآپی، بکارگیری مددجویان فارغ التحصیل مستقر در پارک علم و فناوری، توانمند سازی و ایجاد زمینه های خودکفایی مالی از طریق آموزش های حضوری و رویدادهای کار آفرینی است.

وی با اشاره به انجام مشاوره‌های تخصصی به مددجویان معرفی شده به مرکز نیکوکاری برای ثبت اختراع و ثبت شرکت توسط این مرکز ادامه داد: همکاری در برگزاری نمایشگاه های تخصصی از فعالیت های کارآفرینان زیر مجموعه و دعوت از کار آفرینان حرفه‌ای در حوزه دانش‌بنیان برای فعایت در نقش راهبران شغلی از دیگر فعالیت های پیش رو در این مرکز دانش‌بنیان است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به لزوم گسترش مراکز نیکوکاری تخصصی دانش‌بنیان در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: ارتباط با کارخانجات، صنایع دانش بنیان، بازارهای فروش و سایر عوامل تاثیرگذار در تسهیل روند اشتغال پایدار مددجویان در حوزه دانش بنیان از امتیازات مراکز نیکوکاری کارآفرینی دانش‌بنیان است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..