فعالسازی دیپلماسی اقتصادی بین میبد و کنیا

سفیر ایران در کنیا: محصولات ایرانی به ویژه کاشی و سرامیک را به بازار کشور‌های آفریقایی خصوصا کنیا صادر خواهیم کرد.

به گزارش یزدی نیوز جعفر برمکی به همراه هیاتی تجاری از کشور کنیا با حضور در محل نمایشگاه‌های دائمی بازار سرامیک ایران در میبد، راه‌های فعال سازی دیپلماسی اقتصادی این شهرستان با کنیا را با معاون اقتصادی استاندار، فرماندار و جمعی از صاحبان صنایع میبد مورد بررسی قرار داد

وی با اشاره به ظرفیت‌های بازار کشور‌های شرق آفریقا خصوصا کنیا گفت: هدف ما در درجه اول ایجاد نمایشگاه دائمی از محصولات مصالح ساختمانی در کنیا است که هسته اصلی سرمایه گذاران آن امروز در این مکان حضور دارند.

برمکی افزود: امیدواریم به زودی محصولات ایرانی به ویژه در حوزه کاشی و سرامیک که از کیفیت، تنوع و قیمت رقابتی برخوردار است را در بازار کنیا و کشور‌های شرق آفریقا که پتانسیل خوبی در حوزه ساخت و ساز دارند، گسترش دهیم.

وی با اشاره به سرعت بالای ساخت و ساز و رشد ۱۲ درصدی ساختمان سازی در کنیا تصریح کرد: یکی از سیاست‌های دولت کنیا انبوه سازی و تولید مسکن‌های مقرون به صرفه است و این فرصت خوبی برای تولید کنندگان ما در مصالح ساختمانی و کاشی و سرامیک به شمار می‌آید که در بازار شرق آفریقا حضور پررنگی داشته باشند.

فرماندار میبد هم گفت: شهرستان میبد با تولید ۶۰ درصد تولید و کاشی و عنوان قطب تولید این محصولات می‌تواند سهم ویژه‌ای را در بازار‌های کنیا و کشور‌های شرق آفریقا داشته باشد.

سید جمال سجادی پور افزود: در بخش‌های دیگر مثل صنایع دستی سفال و زیلو هم می‌توانیم زمینه‌های تجاری و گردشگری خوبی را ایجاد کنیم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..