آغاز ثبت نام فاز سوم طرح جهاد تربیتی آموزشی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد

مسئول جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد از آغاز ثبت نام فاز سوم طرح جهاد تربیتی آموزشی در تابستان سال جاری خبر داد.

«مهدی لازمی» با اعلام این خبر افزود: طرح جهاد تربیتی آموزشی از دو سال پیش در بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد شروع شد و با توجه به اینکه مدارس بعد از شروع کرونا تعطیل بودند و زیرساخت‌ها پاسخگوی آموزش درست در فضای مجازی نبود، طرح جهاد تربیتی برای استفاده از عنصر جهادی در نیروها اجرایی شد.

وی ادامه داد: امسال هم قرار است در تابستان سال جاری با مشارکت دانشجو معلمان، دانشجویان و معلمان یزد این طرح را حتی در شهرستان های مختلف استان ادامه دهیم که کسانی که مایل به همکاری هستند می توانند با استفاده از لینک https://survey.porsline.ir/s/z9DgxWa در این طرح ثبت نام کنند.

وی افزود: به دلیل عدم امکان جابجایی دانشجو معلمان در شرایط کرونایی، بنا بر این شد هر دانشجو معلمی در محل زندگی خود دانش آموزان آن منطقه را حضوری درس و آموزش دهد.

وی اظهار داشت: طرح جهاد تربیتی آموزشی کمک به آموزش و پرورش است تا دانش آموزان ضمن فراگیری مطالب درسی مسائل تربیتی را نیز فرابگیرند، در واقع مسائل تربیتی گاهی در آموزش و پرورش دیده نمی‌شود که طرح جهاد تربیتی آموزشی به دنبال این مسئله است.

لازمی تصریح کرد: این طرح در راستای توسعه عدالت آموزشی است و طرح جهاد تربیتی آموزشی استان با هدف جبران کمبودهای آموزشی و رفع عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزانی که از فضای مجازی محروم بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در دو فاز قبلی جهادی بیش از ۲۴۹ دانشجو معلم، ۶۹ مدرسه و ۱۲۴۲ دانش آموز استان را تحت پوشش قرار داده اند.

لازمی در ادامه با بیان اینکه در این طرح ها سعی شده است تمام شهرستان‌های استان و مناطق محروم شهر یزد را تحت پوشش آموزشی خود قرار دهند افزود: تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و آموزشی ویژه مناطق محروم را از دیگر اقدامات انجام شده در دو فاز قبلی بوده است و سعی شده است در هر زمینه ای که نیاز بوده است، گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد وارد شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..