پایان سرشماری بهاره قرق اختصاصی دربید

معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد از پایان سرشماری بهاره قرق اختصاصی دربید در استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز اعظم حبیبی پور اظهار داشت: برآورد جمعیت بهاره علفخواران وحشی شاخص در قرق اختصاصی دربید با برنامه ریزی و نظارت کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و نیز با همکاری قرق بانان، جوامع محلی و همیاران مورد اعتماد در قالب ۱۴ گروه پیاده، موتوری و خودرویی در یک روز انجام شد.

وی افزود: با توجه به خشکسالی‌های اخیر، نرخ زادآوری و نیز ماندگاری نوزادان علفخوار، نسبت به سال‌های قبل کاهش داشته است.

معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد خاطر نشان ساخت؛ قرق اختصاصی دربید با مساحت حدود ۷۶ هزار هکتار یکی از مهمترین زیستگاه‌های گوسفند وحشی، بز وحشی و جبیر در استان یزد می‌باشد و بخشی از زیستگاه یکپارچه و به هم پیوسته بافق، سیاه کوه است.

حبیبی پور، افزود: قرق‌های اختصاصی یک نمونه موفق در خصوص استفاده از ظرفیت جوامع محلی و بخش خصوصی در امر حفاظت از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش کشور می‌باشد و تاکنون گام‌های موثری در خصوص توسعه جمعیت حیات وحش و حفظ و حمایت از تنوع زیستی و سرمایه‌های طبیعی همراه با توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع بومی و محلی در این مناطق برداشته شده است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..