عدالت محوری در خدمات شهری اصلی‌ترین رویکرد شورای ششم

عضو شورای اسلامی شهر یزد: پروژه‌های ساخت و ساز و شهرسازی با نگاه عدالت محوری در مناطق پنج گانه در سال ۱۴۰۱ تنظیم و مصوب شده است.

به گزارش یزدی نیوز نیکونژاد در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد ضمن اشاره به رویکرد عدالت محوری در شورای ششم گفت: پروژه‌های ساخت و ساز و شهرسازی با نگاه عدالت محوری و تقسیم عادلانه بودجه و اعتبارات در مناطق پنج گانه توسط شورای اسلامی شهر یزد در سال ۱۴۰۱ تنظیم و مصوب شده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد اضافه کرد: امید است مدیران مناطق و همچنین سازمان‌های وابسته به شهرداری در جهت اجرای این پروژه‌ها اقدام و با انعقاد قرار داد‌ها و مناقصات مورد نیاز نسبت به احداث، اجرا، مرمت و تکمیل یا بازسازی پروژه‌های عمرانی قدم بردارند.

وی همچنین به پروژ‌های مشترک در مناطق پنچ گانه شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه‌های شاخص در سال ۱۴۰۱ احداث تقاطع غیر هم سطح در شهر است که پیشنهاد‌هایی نیز در این خصوص توسط مشاورین داده شده و شهرداری در حال بررسی این موارد است و اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد ریال برای تقاطع غیر همسطح شهر یزد اختصاص داده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: از دیگر مباحث عمرانی شهر که هم دغدغه مردم و هم اعضای شورا است بحث آسفالت و زیر سازی معابر و خیابان‌های سطح شهر است و با توجه اهمیت این موضوع امسال را سال نهضت آسفالت نام گذاری کردیم و در این خصوص ۳۰۰ میلیارد ریال برای انجام روکش آسفالت در معابر و خیابان‌ها و میادین سطح شهر در نظر گرفته شده است که تا پایان سال نسبت در معابر هر منطقه اجرا می‌شود.

 

نیکونژاد، بازپیرایی و احداث پارک‌های جدید با اعتبار معادل ۳۰۰ میلیارد ریال، زیر سازی و جدول گذاری معابر با اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد، احداث و تکمیل زمین‌های ورزشی درون محله‌ای محلاتی از قبیل پنبه کاران، سر دوراه و محمود آباد با اعتباری ۲۶ میلیارد ریال، احداث فرهنگ سرا‌ها با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، مناسب سازی ورودی‌ها و معابر جهت معلولین به طور متوسط هر منطقه شهرداری ۵ میلیارد ریال و احداث و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی را از دیگر اقدامات در دست اجرا برشمرد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..