امام جمعه موقت یزد:

تجرد قطعی حاصل معیارهای نادرست ازدواج/سنت‌های غلط باید حذف شود

امام جمعه موقت یزد با اشاره به افزایش روزافزون آمار تجرد قطعی گفت: این آمار حاصل معیارهای نادرست و نادیده گرفتن توصیه‌های ائمه معصومین(ع) است.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: سنت های بزرگ اسلام بر اساس معیارهایی که کسی جز خداوند متعال، قدرت فهم آنها را ندارد، بنا شده و ما قدرت فهم رمز و رموز احکام و عبادات را تا حدی داریم و با وجود تمام پیشرفت هایی که در علوم مختلف شده، باز هم قادر به درک برخی اسرار الهی نهفته در احکام دین اسلام نیستیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر توجه بیشتر به سنت ها و احکام دین اسلام بیان کرد: یکی از مسائلی که توجه به سنت ها در آن بسیار کم شده، مسئله معیارهای همسرگزینی، ازدواج و فرزندآوری است به نحوی که برخی معیارها، معیارهایی است که مانع ازدواج می شود و باید در نظر داشت که معیارهای اصلی ازدواج، ایمان و تقوا است و باید معیارهای نا بجا، اصلاح شود.

وی، آسان گرفتن در معیارهای ازدواج و توجه بیشتر به معیارهای مطرح شده از سوی خداوند و ائمه اطهار را راه حل بهبود شرایط دانست و گفت: آمارهای منتشر شده در مورد افراد مجرد که در سن ازدواج هستند اما به تجرد قطعی رسیده اند، بیانگر این است که معیارهای ازدواج باید تغییر کند و به معیارهای مطرح شده توسط دین اسلام و ائمه اطهار توجه بیشتری شود.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به توطئه دشمنان در ترور مقام معظم رهبری و حادثه دردناک ۷ تیر و شهادت افرادی همچون آیت الله بهشتی و همراهانشان، عنوان کرد: برقراری عدالت هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی است و این مهم به وسیله همت قوه قضائیه و مسئولان آن محقق خواهد شد.

مدرسی، برقرای عدالت در جامعه توسط قضات و دستگاه قضایی را مستلزم فعال بودن این دستگاه دانست و تصریح کرد: عدالت در هر موقعیتی و در هر شرایطی باید اجرا شود و قضات باید در اجرای عدالت بدون ضایع کردن کوچکترین حقی از مظلوم، اهتمام داشته باشند.

وی افزود: در روایت داریم که منصب قضاوت فقط برای پیامبر است و وصی پیامبر و قضات ما در این مسند از طرف ولی فقیه منصوب می شوند که خود بیانگر اهمیت این جایگاه و اجرای عدالت و قضاوت درست است.

امام جمعه موقت یزد، نظارت بر حسن اجرای قانون را از وظایف مهم دستگاه قضا دانست و اظهار کرد: نظارت بر حسن اجرای قانون باید توسط دستگاه قضا به خوبی پیگیری و انجام شود تا مردم بدانند که عدالت در هر شرایطی محقق می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..